Zaujímavosti / Filmy / 25. november 2013

15 hviezd svetového formátu s geniálnym IQ

Označenie celebrita sa v dnešnej dobe používa s miernou dávkou irónie, aj keď by malo ísť o uznávaných mediálne známych ľudí. Sme však na veľkom omyle pokiaľ si myslíme, že všetky sú hlúpe a jediné čo vedia, je pekne pózovať fotografom na luxusných večierkoch. Nasledujúci rebríček svetových celebrít s najvyšším IQ vás presvedčí o opaku.

Priemerný človek má IQ medzi 90 a 110. 2,5% ľudí je mentálne zaostalých (IQ nižšie ako 70), 2,5% ľudí je nadpriemerne inteligentných (nad 130) a 0,5% ľudí sú (takmer) géniovia.

Aj napriek nízkemu veku, sa medzi najinteligentnejšími celebritami umiestnila hviezda sitcomu „Modern Family“ Nolan Gould. Ako 13 ročný dokončil strednú školu a ako 15 ročný dosiahol IQ 150.

Veľké zastúpenie v rebríčku majú aj hollywoodske krásky, ktoré sa rozhodli vyvrátiť mýtus o  blondínkach. Madonna s nadpriemerným IQ 140, rodená Kolumbijčanka a absolventka Oxfordu Shakira, ktorá už ako 4 ročná napísala svoju prvú báseň a 8 ročná prv pieseň, sa tiež môže pýšiť IQ 140. Krásu a inteligenciu v sebe skrýva aj Sharon Stone s IQ 154 alebo jej kolegyňa Nicole Kidman, ktorá s IQ 132 tiež zlomila tento stereotyp.

Skvelým príkladom toho, že vzdelanie niekedy nie je až tak dôležité, ako by sme si mohli myslieť je Quentin Tarantino, ktorý patrí medzi najobľúbenejších a najuznávanejších hollywoodskych scenáristov aj napriek tomu, že nemá dokončenú maturitu. Jeho úspechy a IQ 160 totiž hovoria za seba.

V rebríčku nájdeme aj svalnatého guvernéra Arnolda Schwarzenegera, komedianta Steva Martina alebo profesionálneho zápasníka, producenta, herca, spisovateľa a bývalého študenta trestného práva Scotta Levyho, známeho skôr pod menom The Raven. Nemožno zabudnúť ani na génia Dolpha Lundgrena, ktorý sa okrem IQ 160 môže pochváliť aj titulom zo Štokholmskej Royal Institute of Technology z odbore chemické inžinierstvo, ale tiež absolvovaním magisterského stupňa toho istého odboru na University of Sydney.

Koho však môžeme označiť za najinteligentnejšiu celebritu? Je ňou James Woods. Herec, producent a režisér, umelec s neuveriteľne rozmanitou škálou hereckého talentu, ktorý svojou všestrannosťou vytvára nezabudnuteľné postavy. Už na strednej škole, kde vynikal predovšetkým v algebre, bol považovaný za geniálneho študenta. Neskôr študoval na Massachusetts Institute of Technology, ale štúdium ukončil práve kvôli herectvu. Tomuto trojnásobnému držiteľovi Emmy Awards, dvojnásobnému nominantovi Academy Award  a majiteľovi hviezdy na Hollywoodskom chodníku slávy právom patrí titul najinteligentnejšej celebrity.

Vďaka svojmu IQ 180 však nie je James Woods len najinteligentnejším hercom, ale patrí aj medzi 10 najmúdrejších žijúcich ľudí vôbec.

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader