Zaujímavosti / Zdravie / 21. september 2016

Chyby pri sprchovaní: Dopúšťaš sa ich aj ty?

Sprchovanie. Každodenná rutina, ktorú vykonáva každý z nás. Na prvý pohľad banálna vec, po prečítaní nasledujúcich riadkov však uvidíš, že aspoň jednu z nasledujúcich chýb pri tejto činnosti robíš aj ty.

Používaš zlý šampón

Platí to najmä pre citlivú pokožku. Ak trpíš týmto problémom, medzi tvojimi sprchovými gélmi by mali byť prevažne také, ktoré sú určené na tento typ pokožky, pretože práve ona potrebuje väčšiu starostlivosť ako ostatné.

Horúca voda nie je najlepší nápad

Používanie horúcej vody môže byť pri každodennom sprchovaní náročné nie len finančne ale aj pre tvoje telo. Tak ako telo vysušuje, môže ti zhoršiť alebo opätovne privolať prejavy ekzému. Ideálna teplota vody na sprchovanie je 44 stupňov celzia. Práve pri nej zbavíš telo baktérií a nečistôt.

Nedostatočné umytie šampónu

Ak sa ti občas prihodí, že sa ponáhľaš a zvyšky mydla zmývaš uterákom, nerob to. Pokožka sa totiž takýmito úkonmi poškodzuje a vysušuje. Predsa len, šampóny obsahujú množstvo chemikálií.

Superdrastické/superrýchle utieranie uterákom

Nikto z nás nemá rád drastické zaobchádzanie. Prečo to robiť telu? “Odvďačí” sa ti suchou a začervenanou pokožkou.

Umývanie vlasov na dennom poriadku

Nemyslím tým, že staroslivosť o vlasy treba podceňovať, no každodenné umývanie vlasov je viac na škodu ako na úžitok. Vlasy budú oslabené a budú mastnieť oveľa rýchlejšie. Skús umývať vlasy aspoň každý druhý deň a uvidíš, ako sa ti vlasy odvďačia.

TIP: Ak máš vlasy naozaj poškodené, rozpusť tabletku aspirínu v horúcej vode, nanes na vlasy a nechaj pôsobiť 15 minút. Opláchni vodou a vlasy budú len tak žiariť.

Ach, tie chodidlá

Myslíš si, že stačí, že sú namočené vo vode? Omyl. Ak nechceš v budúcnosti privítať na nohách pleseň, venuj dôkladnú starostlivosť aj im.

Telový kr… čo?

Veľa ľudí zabúda práve na telový krém, ktorý je pre telo najmä po sprche veľmi potrebný. Sprcha telo vysuší a telu by sa malo dostať poriadnej hydratácie, na ktorú je telový krém určený. V obchodoch je pestrý výber vôní, nehovoriac o presnom určení na akú pokožku sa krém hodí, Stačí si len vybrať

A teraz, keď už vieš, ako sa sprchovať šetrne k telu, ostáva ti naučiť sa sprchovať šetrne k životnému prostrediu.

Foto: pixabay.com

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader