Zaujímavosti / 31. december 2020

Čo si obuť, keď idete spoznávať prírodu?

Kvalitná obuv je dnes už základ. V meste alebo v prírode. V oboch prípadoch je potrebné mať nohu v niečom pohodlnom, čo vám ju udrží v teple alebo, naopak, prevzdušní. Pre rôzne situácie máme aj rôznu obuv, treba ju tak vyberať vždy s rozvahou a niekedy nezaškodí si za ňu aj trochu priplatiť. Tieto topánky vám totiž môžu vydržať aj niekoľko rokov. V prípade detí, samozrejme, trochu menej, ale pri ich vývine nôh a chodidiel je kvalitná obuv najdôležitejšia.

Nedokonalý povrch nie je prekážkou

Ak ste vášnivým chodcom v prírode, tlak na nohy musí byť neuveriteľný. Treková obuv môže byť v tomto prípade vašou záchranou. Je pevná a nepremokavá, takže budete môcť spraviť ten správny krok aj v blate alebo na skalách, či inom nerovnom povrchu, ktorý sa pod vami objaví. Ide o jeden z najvyšších levelov obuvi, ktorý vyrovná váš došľap, ako to len bude možné. Ich dizajn sa môže trochu líšiť, ale vyberie si naozaj každý. Podobajú sa na vysoké zimné čižmy, rovnako podobné je aj ich šnurovanie, ktoré vám lepšie zaistí nohu. 

Určite si ich budete obúvať často

Starostlivosť o topánky je veľmi dôležitá. Nečakajte na koniec sezóny. Čistite ich vždy, keď sa vrátite z prechádzky. Každý materiál sa čistí inak a pri pravidelnom umývaní vám aj dlhšie vydržia. Práve materiál je ten, na ktorý sa treba pozerať už pri kupovaní trekingových topánok. Myslite na rôzne situácie, ktoré vás môžu v prírode nemilo prekvapiť. Kvalitný materiál totiž znamená aj bezpečnosť, ktorú nie je možné vyčísliť. 

Ak pravidelne dovolenkujete na Slovensku, máte o dôvod viac na ich kúpu. Slovensko je hornatá krajina a správna obuv je dôležitou súčasťou výbavy každého turistu, ktorý sa rozhodne prechádzať sa pomedzi pohoriami. Nemusí ísť len o Tatry, ale aj Fatru, Štiavnické vrchy alebo Poľanu. Turistikou u nás doma nič nepokazíte, dovolenka u nás totiž ponúka nezameniteľné scenérie.

Zdroj obrázka:

adriaticfoto / Shutterstock.com

(deed/PR)

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader