Zaujímavosti / Kuriozity / 08. august 2014

Ešte ste nejedli pravý steak, pokiaľ nebol pripravený nad žeravou lávou

Čo dostanete, keď spojíte sochára, akademické oddelenie, dizajnérov bez zmyslu sebazáchovy a tečúcu rieku lávy? Dokonale obhorený steak.

Britské dizajnérske duo Sam Bompas a Harry Parr sa obrátili na sochára Boba Wysockeho a Syracuse University, aby im pomohli vytvoriť dokonalé susedské bbq - steaky grilované na otvorenom prúde lávy zahriatom na 1 150°C.

Niektorí ľudia grilujú nad dreveným uhlím, tí pohodlnejší dajú prednosť plynu, no čo, keby ste si svoj obľúbený steak pripravili nad žeravou lávou? Bompas & Parr chceli skúsiť niečo intenzívnejšie, ako len klasický gril. Láva však nie je bežnou súčasťou našich kuchýň a tiež dosahuje mimoriadne vysoké teploty, preto niet divu, že sa bežne na varenie nepoužíva. Spaľujúcich 1 150°C však na upečenie/spečenie steaku určite bude stačiť.

Bompas prišiel s unikátnym nápadom po návšteve Sakurajima, aktívnej sopky v Japonsku. „Po prekročení bezpečnostných zábran som mohol použiť lávu na uvarenie obedu. Okamžite mi naskočila husia koža. Táto skúsenosť bola natoľko intenzívna, že hneď po návrate do U.K. som okamžite kontaktoval Harryho a chceli sme zistiť, či existuje spôsob, ako vytvoriť syntetickú lávu, aby aj širšie publikum mohlo zažiť zázraky takto uvareného jedla."

Kontaktovali teda profesora Roberta Wysockeho a Jeffa Karsona, ktorí vedú projekt Syracuse University Lava Project, ktorý zahŕňa super horúcu pec, ktorá môže liať reálne lávové prúdy pre vedecké i tvorivé účely. Profesor súhlasil, že nechá Bompas & Parr team použiť ich pec úplne po prvý krát práve na varenie. Umelé sopky sa vyvárajú tavením 1.1 miliardy rokov starej čadičovej skaly v umelo vytvorenej peci na bronz.

Varenie s lávou nie je pre amatérov a vyžaduje si ochranný odev. „Zápach horiacej kože poskytuje jedinečný systém včasného varovania. Keď koža začne smrdieť ako spálené bravčové, je načase ustúpiť od grilu." Bompas & Parr spolu s Wysockim chcú ponúkať „lávové bankety na mieru“ pre elitnú klientelu - bude to „niečo medzi BBQ, umeleckou inštaláciou, koncertom, interaktívnym divadlom a najlepšou párty vášho života."

Monika Budayová/ www.iflscience.com/dailydot.com/slate.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader