Zaujímavosti / Kuriozity / 30. jún 2014

Extrémny body art nadšenec vyplazuje rozdelený jazyk cez dieru v líci

Pre niekoho znamená symbol krásy a dokonalosti, pre niekoho len obyčajné zmrzačovanie vlastného tela. V prípade 23 ročného Joela však už o body arte ako o umení asi nemôže byť reč. Posúďte sami.

Joel Miggler, aka Bodymoded Punky, je 23 ročný extrémny body artist z Küssaberg v Nemecku. Jeho obrovskou vášňou sú bizardné telesné zmeny, ktoré by šokovali aj tých najväčších odvážlivcov. Pravdepodobne najvýraznejším miestom na jeho tele sú dve obrie diery v lícach, cez ktoré môže vyplaziť svoj jazyk von alebo cez ne vyfúknuť cigaretový dym. Tieto 36mm tunely patria do jeho zbierky 27 piercingov, 6 tetovaní, niekoľkých implantátov, označkovaného zadku a rozdeleného jazyka. Umelec a alternatívny model už minul  okolo 6 8000 dolárov na zmeny svojho tela, s ktorými začal už v 13 rokoch, kedy si začal naťahovať svoje ušné lalôčiky. 

Vŕta vám v hlave, ako sa dá jesť troma ústami? Podľa Joela to nie je žiaden problém a jeho tunely nemajú vplyv na jeho každodenný život. Nebojte sa kvapkajúcej polievky alebo vyliezajúcich špagiet z jeho líc. Predtým, ako ide jesť, si svoje diery zapchá zátkou ako na vani. „Šperky sa nedotýkajú mojich zubov a nespôsobuje mi to žiadne problémy s jedením a pitím. Len si beriem menšie sústa ako predtým." „Môžem jesť aj piť ako normálni ľudia." Ak si teda „normálni“ ľudia zapchávajú diery na tvári pred tým, ako sa idú najesť, v tom prípade s Joelom súhlasíme.

Priznáva, že ľudia často nemajú pochopenie pre jeho formu „umenia“. „Určite, ľudia ma súdia kvôli mojim telesným zmenám - väčšinou zle - ale je mi jedno, čo hovoria." Zdobenie tela je však určitým druhom závislosti a Joel s ním určite neplánuje skoncovať. „Užívam si hranie s mojim telom a krvou.“ Čo na to hovorí jeho matka? Budete asi prekvapení, ale plne svojho syna z rozhodnutí zmeniť svoje telo podporuje. Priznáva však, že s dierami v lícach nie je úplne stotožnená.

Monika Budayová/boredpanda.com/metro.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader