Zaujímavosti / Umenie / 03. december 2013

Fotoaparát verzus ceruzka

Ani vám sa častokrát nepáči, čo vidíte? Niekedy chýba tak málo, aby daný moment bol dokonalý. Len drobnosť. Prečo si ju teda jednoducho nedokresliť? Belgický multidisciplinárny výtvarník si vytvára svoju vlastnú realitu. Stačí len trošku fantázie.

Keď si Ben Heine uvedomil, že všetka jeho energia, strach, emócie a ideály môžu byť pretvorené do najrôznejších vizuálnych projektov, bol to len začiatok tohto nekončiaceho dobrodružstva. Ako malý neznášal školu, o pár rokov neskôr však získal titul v odbore žurnalistiky, popri ktorej sa z časti venoval aj dejinám umenia, maliarstva, sochárstva ale aj fotografii a sochárstvu. Najznámejšie jeho série sú "Pencil Vs. Camera, "Digital Criclism" a "Flesh and Acrylic". 

Pencil vs. Camera je kombináciou kreslenia a fotografovania - fantázie a reality. Tieto diela sú plné niečoho tajomného, poézie a často až surrealizmu. Spájajú v sebe grafické a logické myslenie, ktoré dokonale zapadá do prostredia. Ide vlastne o čiernobielu kresbu pred reálnym farebným pozadím, čo vytvára kontrast medzi týmito dvoma médiami. Ben hovorí, že umenie robí pre ľudí. Jednoducho chce, aby snívali a vedeli sa odpútať od každodenných starostí. Dlhé roky zvykol písať básne, teraz chce poetické a filozofické významy vyjadriť prostredníctvom svojich obrazov. Každý jeden nový obraz by mal rozprávať príbeh a generovať silné emócie. Ako báseň. Ako melódia.

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader