Hudba / 12. marec 2014

Hviezdy, ktoré sa do hudobného neba dostali priskoro. Ako by vyzerali dnes?

Live fast die young.

John Lennon, Elvis Presley, Bob Marley a hudobníci z Klubu 27. Všetci zomreli príliš mladí a v hudobnom svete po nich ostala obrovská diera. Ako by to vyzeralo, keby sa dožili staroby?

Klub 27. Patria doňho skvelí rockoví a bluesoví hudobníci, ktorí nečakane zomreli vo svojich 27 rokoch. A je ich viac než dosť. Naposledy k nim v roku 2011 pribudla speváčka Amy Winehouse, ktorá sa otrávila alkoholom. 

Zrejme nejako takto by vyzerali v súčasnosti.

 

Kurt Cobain. Frontman kapely Nirvana. Patrí do Klubu 27, okolo jeho smrti sa šírili rôzne špekulácie. Príčina však bola prestrelenie hlavy.

Jimi Hendrix. Spevák, skladateľ ale hlavne neopakovateľný gitarista,zomrel v 27 rokoch po predávkovaní sa liekmi na spanie.

Janis Joplin.  Hippie speváčka s nezabudnuteľným hlasom, zomrela vo veku 27 rokov len o 16 dní neskôr ako Jimi Hendrix. Pravdepodobne sa predávkovala heroínom. Svet tak v priebehu mesiaca prišiel o dve jedinečné hudobné legendy.

Jim Morrison. Charizmatický skladateľ a spevák kapely The Doors. Každý jeho text bola osobitá báseň. Zomrel tiež ako člen Klubu 27, zlyhalo mu srdce.

John Lennon. Nepatrí do Klubu 27. Člen kapely The Beatles, jeden z najväčších predstaviteľov a šíriteľov mierových myšlienok zomrel vo veku 40 rokov. Zastrelil ho Mark David Chapman. Ten si po incidente údajne pokojne sadol na chodník a povedal: "I just shot John Lennon."

 

Elvis Presley.  Kráľ rock `n` rollu, spevák a herec. Zomrel, keď mal 42 rokov, príčiny neboli objasnené, no mnohí Američania si myslia, že Elvis ešte stále žije. Ak naozaj áno, podľa tejto fotografie ho spoznáte. ;)

Bob Marley.  Ikona reggae hudby. Rozšíril do sveta jamajskú hudbu a rastafariánstvo. No kvôli rastafariánskemu presvedčeniu aj predčasne zomrel, konkrétne vo veku 36 rokov. Mal rakovinu malíčka, pričom mu stačilo malíček odstrániť a mohol by ďalej žiť. Rastafariáni však veria, že do tela človeka sa nesmie zasahovať, pretože telo musí ostať ako celok.

Dušana Lukáčová/sachsmedia.com/picstopin.comd

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader