Zaujímavosti / Kuriozity / Videá / 15. apríl 2014

Inšpiratívny príbeh jednonohého chlapca, ktorý sa nikdy nevzdáva

Je tomu asi rok a pol, čo sa na internete objavilo video zachytávajúce chlapca, ktorý po rohovom kope strieľa prvým dotykom krásny gól. Na tom by nebolo nič extra zaujímavé, keby nešlo o chlapca, ktorý sa na ihrisku medzi inak zdravými chlapcami musí pohybovať s pomocou barlí.

Nico Calabria sa totiž narodil bez pravej nohy a barly sú preto neoddeliteľnou a nevyhnutnou súčasťou jeho života. Avšak, ani to ho nezastavilo ísť si za svojím snom. Napriek nepriazni osudu dokázal vďaka nezlomnej vôli a bojovnosti každý týždeň vstúpiť na ihrisko, bok po boku s ostatnými 21 chlapcami a hrať hru, ktorú miluje najviac na svete.

A nejde len o futbal. Jeho výnimočnosť a príkladný charakter dokazuje aj ďalšia skutočnosť. Je držiteľom svetového rekordu, keď ako najmladší človek v histórii (mal 13 rokov) dokázal o barliach vystúpiť na horu Kilimandžáro. Cieľom však nebol rekord. Všetko to podstúpil len kvôli tomu, aby dokázal vyzbierať 100 tisíc dolárov, ktoré venoval na nákup vozíčkov pre postihnutých ľudí v Tanzánii.

Foto: mountainfilm.com

Momentálne sa snaží vyzbierať peniaze na podporu amerického futbalového tímu s postihnutím, aby mohli spolu trénovať na blížiace sa majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať tento rok v novembri v Mexiku.

Foto: cchsvoice.org

Dnes 19-ročný Nico je tak veľkou inšpiráciou pre mnohých a jeho príbeh sa stal hlavnou témou jednej z reklamných kampaní k blížiacim sa Majstrovstvám sveta vo futbale v Brazílii 2014. Video zachytáva jeho životnú cestu, od malého chlapčeka, ktorý sa dokáže ledva postaviť, až po dospelého mladého muža, akým je dnes.

Ľuboš Chovan / Youtube

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader