Zaujímavosti / 24. september 2021

Je podložka pre deti nevyhnutnou súčasťou detskej izby?

Každý, kto má alebo mal doma malé deti vie, že deti sú plné života a sú takpovediac nezastaviteľné. Behajú po celom dome, chytajú sa každej veci a až keď stúpite na ďalšiu hračku, tak si uvedomíte, že hračky majú skutočne všade. Kde je pre deti najlepšie miesto na hranie? Existuje vôbec nejaké?

podložke pre deti už počul nejeden rodiť. Častokrát ju vídate u našich priateľov či susedov. Prečo by ste ju mali mať doma aj my? Je vôbec taká potrebná? 

 

  • Jednoduchá na údržbu 

Jednou z najväčších výhod takejto detskej podložky je určite fakt, že sa veľmi dobre čistí. Či sa na ňu niečo vyleje, vysype alebo sa stane nejaká iná „nehoda“, podložka je ľahko čistiteľná, preto nebude žiaden problém zbaviť sa nežiadanej špiny. Nemusíte sa obávať, že by podložka nasiakla, je totiž nepremokavá. 

 

  • Zábava aj edukačnou formou

Mnohé podložky sú vyrábané tak, že na ich povrchu nájdete rôzne kresby alebo edukačné pomôcky. Na jednej strane podložke vaše ratolesti chráni, na druhej strane slúži ako veľká hračka. Kúpiť môžete napríklad farebnú či s písmenkami, ktorá deti zaujme a nebudú z nej vedieť pustiť oči. 

 

Podložku môžete zladiť aj so zvyškom detskej izby. Môžete napríklad zladiť motív podložky so vzorom na posteľných bavlnených obliečkach, detským kobercom či závesmi na oknách. 

 

  • Vlastnosti, ktoré vás presvedčia 

Okrem vyššie uvedených výhod, má podložka pre deti aj protišmykový charakter, čo oceníte najmä, ak máte doma príliš aktívne dieťa. Protišmyková podložka je bezpečná pre všetky deti, aj tie najmenšie. Má tiež izolačnú schopnosť, takže deťom nebude zima a nie je šanca, že by počas hrania sa na podložke ochoreli. 

 

  • Podložky sú aj pre deti s alergiami 

Mnohé podložky sú hypoalergénne, čo znamená, že sú vhodné pre deti, ktoré majú alergiu na prach alebo iný alergén. 

 

(Deed/PR) Zdroj obrázku: FamVeld / Shutterstock.com 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader