Zaujímavosti / Cestovanie / 06. august 2014

Krásne Provensálsko vo výbuchu farieb a vôní

Od zasnežených vrcholkov hôr, cez kvitnúce levanduľové polia až po nekonečne romantické pláže, v tejto krajine nájdete naozaj všetko, čo potrebujete k dokonalému oddychu.

Univerzálny charakter francúzskeho Provensálska z neho robí jednu z najžiadanejších destinácii v celej krajine. Od zasnežených alpských vrcholov až po romantické pláže - zdá sa, že v relatívne malom Provensálsku môžete nájsť naozaj všetko. Navyše, tri zo šiestich národných parkov sa nachádzajú práve v tejto oblasti. Pozdĺž rieky Rhône ležia krásne malé krásne dediny a súčasťou regiónu je tiež známy kaňon Verdon.

Asi najvýraznejším prvkom Provensálska sú voňavé levanduľové polia. Avšak, to je len špičkou ľadovca - v dôsledku geografických rysov má Provensálsko mnoho pôvodných rastlín, medzi ktoré patrí mak, šalvia, rozmarín a iné rastliny charakteristické pre Stredomorie. Všetky tieto jedinečné vône a chute ovplyvňujú svetovo preslávenú miestnu kuchyňu, čo je ďalším dôvodom k jeho návšteve.  Je to nádherné miesto s krásnou prírodou, rôznymi aktivitami a výbornou kuchyňou. Ako stvorené pre tohtoročnú dovolenku plnú relaxu, nových chutí a krásnych vôní. 

Monika Budayová/placestoseeinyourlifetime.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader