Zaujímavosti / 25. máj 2014

Luxusná vila v Brazílii je príkladom toho, ako sny dostávajú svoju reálnu podobu

Aký by to asi bol pocit byť hrdým majiteľom nádhernej, luxusnej vily, nachádzajúcej sa v hotovom raji na zemi? Na to by sme sa mohli opýtať brazílskeho televízneho moderátora Alexa Lernera, ktorý si užíva toto fascinujúce miesto v Rio de Janeiro.

Studio Arthur Casas navrhlo tento dom tak, aby zahŕňal pohodlie, eleganciu a predstavoval súkromné nebo na zemi. Obklopuje ho stále zelená vegetácia, Cumaro drevo a nádherný výhľad priamo na tyrkysovo modrý oceán. Dve hosťovské izby a ďalšie dva apartmány pre slúžku a záhradníka sa nachádzajú hneď na prízemí, zatiaľ čo na poschodí sa akoby vo vitríne rozprestiera obrovská spálňa s panoramatickým výhľadom na oceán.

Čisté dizajnové línie od podlahy až po strop a posuvné sklené panely dodávajú moderný nádych a súčasne oddelenie spoločenských a súkromných priestorov. Jednota vonkajšieho a vnútorného priestoru bola navrhovaná s najväčšou precíznosťou a starostlivosťou. Priestranný bazén nebol jedinou z požiadaviek vlastníka. Kameň použitý na stavbu mal byť rovnakej farby, ako Múr nárekov v Jeruzaleme. Požiadavka to síce bola veľmi zvláštna, no architektom sa ju podarilo zakomponovať do priestorov veľmi moderným a atraktívnym spôsobom.

Dom sa rozprestiera na viac ako 483m2 a zahŕňa terasu, bazén a ohromujúce panorámy okolia. Na svete existuje mnoho miest, ktoré vyžarujú priam nebeský pokoj a čarovný pocit. Toto je určite jedným z nich.

Monika Budayová/freshome.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader