Zdravie / Hudba / 26. august 2016

Motivácia k behu: 10 piesní, ktoré vám pomôžu byť ešte rýchlejší

Behávate? Obľúbenému športu v poslednej dobe prepadlo veľa ľudí. K zdravému pohybu sa iste hodí aj tá správna hudobná motivácia. Na základe diskusií na internete, ako na základe našich vlastných skúseností sme pre vás vybrali niekoľko piesní, ktoré vás namotivujú k lepšiemu výkonu. Týchto 10 skladieb sme vybrali z oblasti pop music a rapu. Ak vám nejaká pieseň v tomto článku chýba, pokojne sa o ňu podeľte v komentároch.

Beyoncé - Crazy In Love ft. JAY Z

Obľúbený párik ešte dávno predtým, než spolu oficiálne uzavrel manželský zväzok, nahral túto pieseň. Energia srší nielen z klipu, ale aj z tempa a hlasu oboch interpretov.

The Black Eyed Peas - Boom Boom Pow

Či už túto formáciu máte radi alebo nie, The Black Eyed Peas majú patent na to, aby nás ich hity dokázali z rádia otravovať. Tento má, navyše, pozitívne účinky pri športovaní.

Maroon 5 - Moves Like Jagger ft. Christina Aguilera

Notorický známe spojenie kapely Maroon 5 a speváčky Christiny Aguilery nesmie v tomto zozname chýbať. Schválne, skúste si túto pieseň pri behu pustiť. Hneď to ide o čosi ľahšie.

Eminem - Till I Collapse

Môže v tomto zozname chýbať rapová ikona? Till I Collapse je skvelá motivačná pieseň, no za zmienku stojí aj skladba Rap God, kde kadencia Eminemových slov prekračuje fyzikálne zákony, ako aj o čosi veselšia Berzerk.

Kanye West - Stronger

Kanye má svoje muchy. Je ich neskutočne veľa. Čo sa však týka poriadneho „running songu”, s tými problém nemá. Okrem Stronger by vo vašom playliste pri behaní nemala chýbať ani novšia Power.

Usher - DJ Got Us Fallin' In Love ft. Pitbull

Ďalšia známa odrhovačka, ktorá sem však jednoznačne patrí. Už úvodné tóny dávajú na známosť, že spomaliť počas najbližších viac ako troch minút by bola škoda.

DJ Khaled "All I Do Is Win" feat. Ludacris, Rick Ross, T-Pain & Snoop Dogg

Celkom zaujímavá partia sa zišla, aby nahrala túto prudko motivačnú pieseň, bez ktorej si napríklad mnohí fanúšikova NHL nevedia predstaviť prestávky počas prerušenia hry. Ak ste zdatnejší v angličtine, upriamte sa aj na text piesne, konrétne na jej refrén.

Jay-Z & Kanye West - Ni**as In Paris

Títo dvaja sa už v našom zozname nachádzajú, tento duet si však zaslúži samostatné miesto. Ďalšia skladba, ktorá nechýba na športových podujatiach, a to najmä v zámorí.

Macklemore & Ryan Lewis - Can´t Hold Us feat. Ray Dalton

Vieme o tom, že Macklemore a Ryan Lewis dávajú neskutočne veľa energie do všetkých svojich skladieb. Túto sme pre jej rezké tempo vybrali do zoznamu, no ak máte túto svojku radi, určite siahnite aj po iných jej skladbách.

Wiz Khalifa - Black And Yellow

Ďalšia notoricky známa pieseň. Naposledy sa objavili v traileri na Lego Batmana. Rýchly začiatok a stred gradujú do o čosi pomalšieho záveru, práve zmena tempa a melódie vás však tým správnym spôsobom nakopne k posledným metrom. Z vlastnej skúsenosti odporúčame Black And Yellow púšťať na úplný záver pred cieľovou rovinkou.

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader