Zaujímavosti / 26. október 2018

Môžete mať sídlo firmy aj v byte?

Ak nemáte možnosť zriadiť si kanceláriu v lukratívnej budove v hlavnom centre mesta, kde by sa o vás všetci dozvedeli, zrejme budete nútení hľadať riešenie iné. A ak vám nerobí problém ustrážiť si vlastné súkromie, možno to bude dobré aj v byte. Dovoľuje to ale zákon? A aký postup musíte pri tomto spôsobe registrovania vašej novo založenej spoločnosti uplatniť? To si teraz povieme.

Ako si založiť sídlo firmy v byte?

Ako iste viete, bývanie v spoločnej bytovej jednotke alebo komplexe podlieha určitým pravidlám. Pretože je tu výskyt väčšieho počtu majiteľov nehnuteľností, čo znamená, že niektoré rozhodnutia musíte konzultovať aj s nimi.

Potrebujete ale niečo podobné aj na registráciu sídla firmy v byte? Pre zápis sídla firmy v byte do obchodného registra by ste sa mali  preukázať určitým vlastníckym vzťahom k danej nehnuteľnosti, v tomto prípade bytu. Ak ho nemáte a ste iba v podnájme, musíte čakať na udelenie súhlasu priameho majiteľa. Teda súhlas vlastníka bytu s umiestnením nového sídla firmy v byte.

Ak by sa vám ho ale získať nepodarilo, je tu možnosť prenajať si klasickú virtuálnu kanceláriu, v ktorej navyše získate šancu sa prezentovať aj lukratívnejšou adresou, priestormi a dokonalými službami riadenia administratívy. Za 11 € mesačne je to naozaj výhodná ponuka.

S virtuálnou kanceláriou môžete viac zaujať

V sídle firmy v byte máte možno svoje pohodlie a luxus, no musíte si vedieť v prípade potreby poradiť s renováciou tonerov, preberaním pošty na podpis, usporiadaním dôležitého stretnutia a možno zvýšenou spotrebou energie.

Ak sa chcete prezentovať ako úspešná a prosperujúca firma, určite je to jedno z najlepších riešení, ktoré pre svoje podnikateľské začiatky môžete urobiť. Je to cenovo najvýhodnejšia možnosť, ktorá vám zároveň ušetrí aj drahocenný čas. 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader