Zaujímavosti / 24. máj 2014

Na základe krutej minulosti vzniklo krásne priateľstvo medveďa, leva a tigra

Priateľstvo a láskyplné spolunažívanie levov, tigrov a medveďov nie je práve tým najobvyklejším. V tomto prípade však zohrala dôležitú rolu krutá minulosť a spoločné zážitky, vďaka ktorým vznikol krásny vzťah a zvláštne puto medzi týmito zvieratkami.

Čierny americký medveď Baloo, africký lev Leo a bengálsky tiger Shere Khan tvoria známe trio BLT, ktoré si spokojne žije na jednom mieste a tvorí nerozlučné, nie práve najbežnejšie priateľstvo. Ešte kým boli mláďatá, vytvorila sa medzi nimi zvláštna väzba, ktorá ich spája dodnes.

Trio BLT bolo nájdené v roku 2001 pri drogovej razii v suteréne prehľadávaného domu v Atlante. Všetci traja mali ešte len pár mesiacov, báli sa, boli podvyživení a napadnutí parazitmi. Georgijské ministerstvo poľnohospodárstva ich priviedlo do Noah´s Ark, rehabilitačného centra pre zvieratká. Každý jeden bol postihnutý množstvom rôznych zranení spôsobených v dôsledku zlého zaobchádzania a zanedbávania drogovými dílermi, ktorým patrili. 

Shere Khan bol podvyživený a Leo mal otvorené infikované rany na nose z toho, že bol kruto zatvorený do maličkej debne. Baloo bol v najhoršom stave, mal silne zarastený obojok až do mäsa, pretože nikdy mu nebol uvoľnený aj napriek tomu, že rástol. Zarástol tak hlboko, že chirurgický zákrok k odstráneniu a vyčisteniu hlbokých, infikovaných rán, bol neodkladný. Obdobie, keď sa Baloo liečil, bolo jediným, kedy BLT boli od seba oddelení. Leo aj Shere Khan boli nervózni, rozrušení a netrpezlivo čakali na návrat chýbajúceho člena rodiny.

Aj keď sú tieto zvieratká teraz v Noemovej arche zdravé a šťastné, nikdy nezabudnú na hrôzu z prvých mesiacov svojich životov, ktorá vyústila do blízkeho a večného priateľstva. Baloo, Leo a Shere Khan si vytvorili svoju vlastnú, trošku netradičnú rodinu a spolu sa hrajú, jedia a dokonca aj spia. Svoju náklonnosť si prejavujú láskyplným trením hláv a vzájomným olizovaním sa. Ich príbeh je krásny v tom, že aj napriek rozdielom sa z nich stali nerozluční priatelia.

Monika Budayová/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader