Zaujímavosti / 11. jún 2014

Náhodný požiar vytvoril nevšednú kulisu svadobným fotografiám

Požiar počas romantickej svadby je zlým snom hádam každej nevesty. Keď však máta šikovného a pohotového fotografa, nemusí to byť tak zlé, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Fotografovi Joshovi Newtonovi sa tento víkend podarilo niečo naozaj jedinečné. Svadobné fotografie April Hartley a Michaela Wolbera so zúriacim lesným požiarom v pozadí sa stanú legendárnymi a po internete sa šíria neuveriteľnou rýchlosťou.

Či už šťastná alebo nešťastná, každopádne jedinečná a dobre využitá príležitosť dopomohla k vytvoreniu nevšedných svadobných fotografií. Požiar sa rútil krajinou a bol tak blízko obradu, že všetci svadobčania museli byť okamžite evakuovaní a prevezení na bezpečnejšie miesto. Skôr, ako však boli nútení odísť, Newton s mladomanželmi využili výnimočné okolnosti a vytvorili tieto dramatické fotografie.

Názory na neobyčajnú kulisu svadobných fotografií sú rôzne. Jedni si myslia, že nie je vhodné využiť niečo tak nebezpečné, priam až smrtiace, ako pozadie tak jedinečného okamihu, akým je svadba. Iní si zas myslia, že dramatické fotky sú úžasné a Newton jednoducho zachytil všetko tak, ako sa v svadobný deň stalo. Treba podotknúť, že oheň nespôsobil žiadne zranenia ani škody na majetku. Bez ohľadu na to, či sú teda fotografie vhodné alebo nie, ich sila je naozaj ohromná a pár sa nemusí báť, že by ich svadobné fotografie boli nudné alebo gýčové.

Monika Budayová/petapixel.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader