Kuriozity / 24. apríl 2014

Najmladšia matka na svete mala len 5 rokov! Ako je to možné?

Lina Medina je držiteľkou nezvyčajného rekordu. Vo veku 5 rokov 7 mesiacov a 17 dní sa stala najmladšou matkou na svete. Ak si odpočítate 9 mesiacov zistíte, že Lina otehotnela mesiac či dva pred svojimi piatimi narodeninami.

Lina sa narodila 27. septembra 1933 v Peru. Keď mala 5 rokov začalo jej enormne rásť brucho. Rodičia si mysleli, že ide o nádor, a tak ju vzali k doktorovi. Ten však zistil, že Lina nie je chorá, ale tehotná.

Cisárskym rezom porodila 2,7 kilového chlapčeka Gerada, ktorého pomenovala po jej doktorovi. Gerado bol vychovávaný v presvedčení, že Lina je jeho sestra. Pravdu sa dozvedel až keď mal 10 rokov. Aj keď sa narodil len päťročnému dievčatku nemal žiadne zdravotné komplikácie. Zomrel až na ochorenie kostnej drene vo veku 40 rokov. 

Ako je to možné?

Lina trpela takzvanou predčasnou pubertou, čo spôsobilo, že menštruáciu mala vo veku 2,5 roka a prsia jej začali rásť keď mala 4 roky. Lekár pri vyšetrení zistil úplný vývoj pohlavných orgánov. 

Lina Medina má v súčastnosti 80 rokov. S médiami odmieta komunikovať a doteraz sa nevie, kto bol v skutočnosti Geradov otec. 

Lýdia Tkáčová / Wikipedia

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader