Umenie / 21. január 2017

Neuveríte, že tieto zábery nie sú tým, čím sa na prvý pohľad zdajú

Akčné scény, naháňačky či zrážky áut bezpochyby patria do rôznych filmov, v ktorých nechýba napätie. Nasledujúce fotografie vyzerajú ako mix práce šikovného grafika, dobrého kameramana či fotografa. Pokojne by sa hodili na plagát ako promo k novej snímke. Dostať k nim hercov by však zrejme bolo nemožné…

Pamätáte si na Kobru 11? Zničené autá sa počítali počas výroby seriálu na stovky (ak nie tisícky). Keby tvorcovia slávneho nemeckého krimiseriálu poznali fotografa, ktorého vám teraz predstavíme, ušetrili by kopu peňazí. Muž menom Felix Hernandez vás presvedčí o tom, že na detailoch záleží. A že vďaka nim prestanete vnímať skutočnú veľkosť.

To čo vyzerá ako šikovná robota výrobného tímu pracujúceho na filme je v skutočnosti piplavá práca, ktorá zaberá zopár centimetrov štvorcových. Autá, ktoré vidíte, v skutočnosti nie sú autami, ale len ich hodnovernými napodobeninami v podobe malých modelov. Do tejto série sa Felix rozhodol stvárniť policajné naháňačky “miniatúr”. Zvírený prach pri práci teda vidieť nebolo a rovnako tak za ňou nestál tím ľudí. A napriek tomu by ste zrejme bez tohto článku nikdy nepovedali, že na obrázkoch nevidíte skutočnú “naháňačku”.


Foto: http://www.hernandezdreamphography.com/

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader