Zaujímavosti / 06. máj 2014

Neuveriteľný pohľad na svet z mravčej perspektívy

Svet okolo nás skrýva toľko krásy, že ju niekedy ako keby prehliadame. Tajomstvá miniatúrneho sveta vás pozýva objaviť Miki, ktorá vďaka makroobjektívu odhaľuje veci, ktoré by ste voľným okom nikdy nezaregistrovali.

Japonská fotografka Miki Asai odhaľuje krásy miniatúrneho sveta cez hľadáčik makro objektívu. "Vždy som prekvapená keď sa pozriem cez hľadáčik fotoaparátu a vidím veci, ktoré sú normálne neviditeľné." Táto neuveriteľne talentovaná fotografka sprevádza mravce pri ich dobrodružných výpravách a objavovaní miniatúrnych kameňov, kvetín či kvapiek vody.

Všetko sa to začalo, keď dostala prvý makro objektív, ktorý sa rozhodla vyskúšať rovno na svojej záhrade plnej kvetín. "Keď som sa pozrela do hľadáčika, všimla som si nádherné kvapky vody a maličkého mravca prechádzajúceho cez záber. To by som nikdy nevidela, keby som nepoužila makro objektív.“ Dažďové kvapky, hmyz či pestrofarebné kvety zachytáva takým spôsobom, že tento malý - veľký svet, ktorý bežne voľným okom nevidíme alebo jednoducho neregistrujme, vo vás zanechá úžasný zážitok. Asai sa snaží ukázať svetu krásu malých vecí z mravčej perspektívy. Pre nás len obyčajná kvapka, pre mravca je to však obrovský balón vody s veľkosťou malého rybníka. Mikro pohľad vás dostane do úplne iného sveta a zaručene vás očarí svojimi tajomstvami a úchvatnými farbami.

"Naučila som sa, že pokiaľ ide o živé veci - ak chcete zachytiť záber, ktorý je vo vašej hlave - trpezlivosť je jediný spôsob." Fotografovanie si vyžaduje čas, trpezlivosť, správne vybavenie a nastavenie, ale predovšetkým vášeň pre to, čo robíte. No a tá Asai rozhodne nechýba. Skúste teda aspoň na chvíľku spomaliť a vychutnať si miniatúrny svet plný fascinujúcich krás.

Monika Budayová/mikichobi.500px.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader