Filmy / 26. september 2018

Očakávaný horor Šepoty natočili Slováci. Prvý trailer naznačuje mimoriadne desivú atmosféru

Dokáže domáca produkcia konkurovať celosvetovo úspešným formátom ako Paranormal activity (Oren Peli), Insidious , či Conjuring (James Wan)? Dočkali sme sa ambicióznej iniciatívy. Prvý slovenský, celovečerný horror sa nám predstavuje v prvej ukážke.

Film vzniká pod záštitou slovenskej produkčnej spoločnosti  Business Art Production, ktorej cieľom je tvoriť originálnu a nezávislú filmovú tvorbu. Na filme spolupracujú celkovo ľudia zo štyroch krajín a to Slovenska, Česka, Rumunska a Ukrajiny.

Z  hercov v ňom budete môcť vidieť mená ako: Eugen Libezňuk (Čiara), Henrieta Kecerová (Odsúdené), František Balog, Ivetka Fejková, Lea Hromjaková a ďalších. Natáčanie filmu prebiehalo v skanzene v Starej Ľubovni, v obci Košická Belá a v Bratislave.  Film vznikol unikátnym spôbom bez podpori dotácií z audiovizuálneho fondu. A vďaka equity crowdfundingovej kampani tento film podporilo viac ako 200 ľudí z Čiech a Slovenska.

Dosť už bolo slov, teraz si môžete prečítať krátku synopsu filmu a následne užiť prvé zábery.

Už niekoľko storočí je to miesto známe záhadnými zmiznutiami ľudí, ktorí tam žili, alebo ho navštívili. Najväčší známy príbeh je o zmiznutí a záhadných úmrtí osadníkov a rodiny miestneho farmára Viktora z 19. storočia. Nie je však prvý ani posledný. Po súčasnosť tam záhadne zmizli desiatky ďalších ľudí, medzi nimi aj Laurina sestra. Tá sa však s jej zmiznutím nedokáže zmieriť a rozhodne sa ju ísť hľadať tam, kam by nemal vkročiť nikto.

Hľadáš stratené, stratíš hľadané.

Predstavujeme Vám prvé zábery z pripravovaného slovenského mystriózneho filmu s prvkami hororu a s očakávaním sa tešíme na ďalšie informácie.

Zdroj: businessartproduction.com