Kuriozity / Cestovanie / 26. máj 2014

Očarujúce podmorské mestá, ktoré skrývajú neuveriteľné príbehy

Medzi týmito chrámami sa prechádzali niekedy ľudia. Až kým celé mesto nepohltilo more. Teraz vyzerajú, akoby si ich postavili vodné bytosti.

1. Port Royal (Jamaica). Toto mesto sa kedysi považovalo za najväčšie "mesto hriechov" na svete. Piráti v ňom besneli s prostitútkami, alkohol tam tiekol potokom a žúrovalo sa tam od rána do rána. V júni 1692 však Jamaicu zasiahlo silné zemetrasenie a toto hriešne mesto pochovalo do mora. Zomrelo pri tom 2 000 obyvateľov.

Ľudia veria, že vyššia sila takto potrestala toto zlé mesto. Port Royal sa v ďalších rokoch stále viac potápal do mora a teraz leží 13 metrov pod hladinou.

2. Pyramídy Yonaguni-Jima (Japonsko). Pyramídy ležia pod morom pri Japonsku. Sú vysoké 76 metrov, no odborníci stále váhajú, či tieto pyramídy vytvoril človek, alebo príroda. Prikláňajú sa k názoru, že príroda. Keď sa však pozriete na túto fotografiu, nebude sa vám tomu chcieť veriť.

V prípade, že táto stavba vznikla pod rukami človeka, musela byť postavená v poslednej dobe ľadovej, čiže približne 10 000 rokov pred naším letopočtom!

3. Dwarka (India). Mesto sa nachádza 40 metrov pod hladinou mora. V Indii sa tradovalo, že Dwarka bola mestom, ktoré dal vystavať Krishna. V celom meste bolo 70 000 palácov postavených zo zlata, striebra a iných drahých kovov. Príbeh sa považoval iba za vymyslenú legendu, až kým neboli v roku 2000 odhalené ruiny mesta pod vodou.

Mesto vraj prosperovalo až do dňa, kedy Krishna nezomrel. Vtedy sa vraj potopilo do mora. Podmorská Dwarka sa nachádza v zálive súčasnej Dwarky, ktorá sa považuje za jedno z najstarších indických miest.

Jeden z artefaktov objavených v podmorskom meste sa datuje do roku 7 500 pred naším letopočtom a teda potvrdzuje teóriu, že podmorské mesto je Krishnovou Dwarkou.

4. Mesto levov (Čína). Toto podmorské mesto je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v Číne. Nachádza sa 25-40 metrov pod hladinou Jazera tisícich ostrovov. Mesto bolo postavené približne v rokoch 25-200 a rozprestieralo sa na ploche asi 62 futbalových ihrísk. V roku 1950 toto mesto zámerne zaliali vodou, aby vytvorili priehradu.

dailymail.co.uk

5. Kleopatrin palác (Egypt). Pri brehoch Alexandrie archeológovia objavili ruiny, ktoré sa mali potopiť približne pred 1 500 rokmi. Odborníci veria, že sú to ruiny paláca Kleopatry. Okrem toho, veria, že pozdĺž paláca objavili aj zrúcaniny chrámu egyptskej bohyne Isis. Do dnešného dňa bolo odkrytých 140 artefaktov a odborníci teraz dúfajú, že sa im podarilo lokalizovať aj hrobku Kleopatry. 

weheartit.com

Dušana Lukáčová/http://thespiritscience.net/

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader