Zaujímavosti / Cestovanie / 03. júl 2014

Oslňujúca krása a veľkoleposť mrazivého Islandu

Každá krajina je svojim spôsobom krásna a vždy niečím výnimočná, no Island má predsa len oproti ostatným trošku navrch. Drsná krajina ponúka neuveriteľné množstvo prírodných krás, mocných hôr, zamrznutých vodopádov a pokojných mrazivých pustatín, ktoré osvetľuje magická polárna žiara.

Erez Marom, prírodný fotograf z Izraela, sa do tejto neuveriteľnej krajiny zamiloval hneď na prvý pohľad a stala sa takpovediac jeho druhým domovom. Jeho nádherné fotografie zobrazujú tichú a posilňujúcu krásu, ktorú Island ponúka. Erez upriamuje svoju pozornosť na jeho chladné podnebie, ktoré je tak rozdielne od teplého prostredia Izraelu, odkiaľ pochádza. Prostredníctvom svojich každoročných dobrodružných výprav zachytáva dychberúce fotografie jednej z najkrajších krajín na svete.

„Od prvej návštevy Islandu som sa zamiloval do jeho tajomnosti, ľudu a najmä jeho krajiny, ktorá vyzerá ako z iného sveta. Ale vtedy by som si nepomyslel, že táto krajina a ja by sme si mohli vytvoriť taký zvláštny, hlboký a dlhotrvajúci vzťah.“ Dnes navštevuje Island najmenej raz za rok a trávi tu viac ako mesiac fotografovaním a vedením svojich workshopov. Každou návštevou objavuje viac a viac z jeho nekonečnej krásy, ktorú tento čarovný ostrov ponúka. Zachytáva tie najkrajšie západy slnka, polárnu žiaru, mrazivé vodopády a zimnú atmosféru. „Myslím si, že viac ľudí by malo byť vystavených týmto tzv. ´drsným´ krajinám. Často sú oveľa viac vzrušujúcejšie a veľkolepejšie než tropické pláže a zelené lúky. Bol by som rád, keby ľudia pochopili, že tieto zdanlivo cudzie miesta sú priamo tam a že ich môžu navštíviť a vychutnať si to, čo náš svet ponúka.“ Ak chcete zažiť a vlastnoručne zachytiť krásy Islandu, Erez ponúka fotografické workshopy "Land of Ice" a "Winter Paradise", konajúce sa každú zimu a ponúkajúce krásne ľadové scenérie a dávku dobrodružstva.

Monika Budayová/erezmarom.com/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader