Zaujímavosti / Kuriozity / 12. september 2014

Polovica obyvateľov Mesta zázrakov sú sexuálni zločinci

Mesto zázrakov sa nachádza na Floride a najbližšie mesto je od neho vzdialené viac ako tri kilometre.

Mesto zázrakov sa nachádza na Floride v kraji, kde sa vo veľkom pestuje cukrová trstina. Má 200 obyvateľov a z toho polovica sú sexuálni delikventi pustení z väzenia a mnohým ešte plynie podmienka. Viete si predstaviť žiť v takomto meste? Nie je však všetko tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Na Floride dochádza totiž k jednému obrovskému problému. Predstavte si, že spolu randia dvaja tínedžeri. Jeden z nich má 14 rokov, druhý 17. Všetko je v poriadku, kým starší z partnerov nenadobudne 18 rokov. Vtedy sa už ich láska považuje za zločin. A teda tento človek môže rovnako nadobudnúť označenie sexuálny zločinec ako ten, ktorý sexuálne zneužil vlastné dieťa.

Rovnako má na Floride označenie sexuálny zločinec aj exhibicionista, odhaľujúci svoje prirodzenie na verejnosti ako recidivista znásilňujúci ženy. Sexuálny zločinec však nesmie bývať blízko škôl, parkov alebo zastávok autobusov. Ak náhodou nájde dom, ktorý spĺňa tieto podmienky, vlastník im ho odmietne prenajať. Sexuálny zločinec si na Floride nenajde zamestnanie. Preto sa často stáva, že ostane na ulici. 

Nápad vytvoriť Mesto zázrakov mal pastor Dick Whiterov, ktorý takmer tiež skončil so štatútom sexuálny násilník, keď bol mladý a jeho 14-ročná priateľka ostala tehotná. Našťastie ho sudca neodsúdil a dovolil sa dvom milencom zobrať. 

Mesto bolo najskôr určené pre pracovníkov na poliach s cukrovou trstinou. Dnes tam okrem nich bývajú aj sexuálni zločinci. Avšak tí nenásilní sexuálni zločinci. Pôvodní obyvatelia mesta to vnímajú rôzne. Niektorí sa odsťahovali, niektorí s tým nemajú absolútne žiaden problém.

Ľuďom s označením sexuálny zločinec, žijúcim v Meste zázrakov je poskytovaná psychologická pomoc, hodiny čítania z Biblie a mnohí navštevujú kostol. Odkedy bolo mesto založené, nedošlo tam k žiadnemu sexuálnemu zločinu. 

DL/amusingplanet.com/Noah Rabinowitz

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader