Zaujímavosti / 22. apríl 2014

Prichádza revolúcia. Zarobte si alkohol z prášku

Či sa nám to páči alebo nie, alkohol od nepamäti tvorí súčasť našich životov a často sa spája s tými najhoršími ale aj najvtipnejšími situáciami. Viete si predstaviť, že by ste už na rôzne párty či opekačky nemuseli so sebou nosiť veľké ťažké fľašky, ktoré sa môžu ľahko rozbiť a namiesto toho si kedykoľvek a kdekoľvek mohli vďaka malému sáčku namiešať svoj obľúbený alkoholický nápoj?

Vďaka prevratnej novinke milovníka miešaných drinkov Marka Philipsa sa zo „suchého Martiny“ nestáva už len obrazné pomenovanie. Vytvoril totiž produkt, ktorý predstavuje revolúciu v tom, čo sme si doteraz mysleli o alkohole a miešaných drinkoch. Čo sa na najrôznejších formách alkoholu nikdy nemenilo bola skutočnosť, že ide o tekutinu. Palcohol - alkohol v prášku, teda zbúral všetky doterajšie zákonitosti.

Ak máte chuť na osviežujúci alkoholický drink, stačí pridať práškový Palcohol (v balení ako cukor) do vody či obľúbeného nápoja. Dostupný je v šiestich príchutiach - rum, vodka, cosmopolitan, mojito, margarita a lemon drop. Výmenou vody za džús či colu si možno prispôsobiť nápoj presne našim chutiam a preferenciám.  

Čo Marka inšpirovalo k vynálezu práškového alkoholu? Tento aktívny človek, ktorý sa venuje turistike, cyklistike, kempovaniu, jazde na kajaku a mnohým ďalším športom, si jednoducho po hodinách driny chcel oddýchnuť a pochutnať si na osviežujúcom alkoholickom miešanom drinku. Problémom však bolo, že na turistiku si nemohol niesť ďalšiu ťažkú fľašu vína či iného alkoholu, ktorá by sa mohla rozbiť a zbytočne by zabrala veľa miesta a pridala ďalšie kilogramy. Jediná tekutina, ktorú teda bol ochotný so sebou niesť bola voda. Začal teda experimentovať a po konzultácií s viacerými vedcami vytvoril práškový alkohol, ktorý je malý, ľahký, spratný a vždy po ruke na miestach, kde by ste klasickú fľašu alkoholu určite neniesli.

Mnohí ľudia sú z tohto vynálezu nadšení, pretože predstavuje diskrétnu formu, ako si alkohol priniesť a „prepašovať“ niekam, kde buď nie je k dispozícií alebo je za šialené sumy, ako sú športové podujatia, koncerty, lietadlá, výletné lode a pod. Treba však myslieť aj na to, že je tu určite pádny dôvod na to, prečo sa na určitých miestach alkohol konzumovať jednoducho nemá.

Niektorým nápaditým expertom dokonca zišlo na um, či by sa Palcohol nedal šňupať, keďže je vo forme prášku. Logicky by to síce šlo, je to však zlý nápad. Zvýšením objemu prášku sa chce predísť tomu, aby ho ľudia používali týmto spôsobom. Na to, aby ste dosiahli účinky ako po vypití jedného drinku namiešaného z Palcoholu, museli by ste „šňupnúť“ asi pol šálky tohto prášku, čo je v podstate nemožné. Po takomto bolestivom užití by ste aj tak nepocítili takmer žiadne účinky, preto stránka Palcoholu varuje - Nerobte to! a zdôrazňuje: „Keď bude Palcohol bežne k dispozícií, užívajte ho zodpovedne a legálne.“

Monika Budayová/iflscience.com/palcohol.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader