Zaujímavosti / Cestovanie / 01. jún 2014

Sklená podlaha hotelovej izby vás vtiahne do úžasného podvodného sveta

Bez obáv môžeme povedať, že táto hotelová izba je jedným z najúžasnejších miest na spanie, aké si vôbec môžete predstaviť. Ekologicko-luxusná hotelová izba na Bali vám totiž okrem pohodlia a čarovnej atmosféry ponúka aj pohľad na krásy podvodného sveta.

Udang House, tiež známy ako Shrimp House (krevetí dom), je jedinečný hotelový domček v Bambu Indah rezorte na Bali, ktorý priamo zo svojho interiéru ponúka návštevníkom ohromujúcu podvodnú panorámu rybníka s krevetami, nad ktorým je postavený. Vďaka hrubým skleným panelom, ktoré tvoria podlahu celej spálne, zažijete magickú atmosféru tohto miesta a z pohodlia svojej postele môžete pozorovať žiarivo modrú vodu rybníka plného najrôznejších kôrovcov. Celkovú atmosféru ešte dotvárajú autentické lampy vytvorené v krevetích pancierov, ktoré odrážajú kultúru rybárskej dediny.

Vďaka sprche pod šírim nebom, vlastnou verandou, prílevu prirodzeného svetla a rustikálnemu dekoru v kombinácii s moderným vybavením ako je klimatizácia a bezdrôtové pripojenie k internetu, Udang House odráža ekologicko-luxusný pocit celého Bambu Indah rezortu. Všetkých 11 domčekov, ktoré tvoria toto krásne miesto, bolo pred viac ako sto rokmi postavených z teakového dreva v Java. Odtiaľ boli v roku 2005 prevezené na toto miesto a od vtedy obohacujú zážitok z rezortu o desiatky rokov histórie a starodávnej kultúry. Nádherné pobrežné ryžové polia a malebné kaskády poskytujú krásny výhľad, zatiaľ čo bambusové mosty, svieža zeleň a prírodný bazén, hemžiaci sa rybami, prinášajú krásu matky prírody priamo na prah vašich dverí. 

Monika Budayová/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader