Kuriozity / 23. február 2017

Smiech je najlepší liek

Túto vetu ste už určite niekoľkokrát za život počuli, ale v skutočnosti vám táto fráza veľa nepriniesla. Smiech je sám o sebe príjemnou záležitosťou a v mnohých situáciách nám vie dokonale spestriť deň. Ale vie aj reálne liečiť? Možno by sme si mohli prebrať pár základných informácii, ktoré nám to potvrdia, alebo naopak vyvrátia.

Význam klasického lieku spočíva v tom, že nám svojím zložením do tela dostane látky, ktoré menia aktuálny stav organizmu a jeho narušené funkcie. Môže túto funkciu zastúpiť aj smiech? V mnohých prípadoch by sa to dalo potvrdiť. Je to mocný prostriedok, ktorý pôsobí proti vzniku stresu, bolesti a prípadným konfliktom. Ako vieme tieto veci sú „spúšťačom“ mnohých chorôb. Pokiaľ sa usmejeme môžeme rýchlo chudnúť a vyhnúť sa tak depresiám z neželaného stavu.

Dokonalá prevencia

Nič nepracuje rýchlejšie a tak spoľahlivo ako poriadna dávka humoru. Telo a myseľ sa privedú do potrebnej rovnováhy, od ktorej potom závisí asi všetko ostatné. Humor nám zľahčuje životné bremená, inšpiruje naše nádeje, udržiava našu pozornosť a spája nás s ostatnými, pretože niekedy pôsobí ako silné afrodiziakum.

Hnev, frustrácia a všadeprítomný stres spôsobujú ľuďom veľa civilizačných ochorení. Mozog pracuje naplno, krvný obeh a tlak sa nám zvyšuje a celkové svalové napätie k tomu naplno rozbúšia naše srdce. Naopak ostatné organizmy týmto môžu výrazne utrpieť, pretože všetka energia a krv sa sústreďuje v jednej oblasti. Stresom sa môžu zničiť niektoré bunky a hormóny, ktoré majú za následok viacero ochorení.

S týmto všetkým vám vie smiech veľmi dobre pomôcť. Prinajmenšom je to účinná prevencia. Každý liek má svoje výhody.  Toppik na vlasy pomáha s ich hustotou, smiech ako obrovský zdroj energie lieči naše emócie, vzťahy, prekonáva problémy a zlepšuje fyzické zdravie. Srdečný smiech znižuje fyzické napätie a stres, naše svaly sú potom uvoľnené pod dobu 45 minút.

Skúste si aj vy naordinovať dennú dávku tohto lieku a určite budete niektoré situácie zvládať oveľa ľahšie a s nadhľadom. 

(deed/PR)

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader