Zaujímavosti / 19. jún 2014

Spojením histórie a modernej architektúry vzniklo toto jedinečné miesto

Historická vila, ktorá kedysi slúžila ako pošta, sa v spojení s moderným pavilónom dokonale dopĺňajú a tvoria naozaj jedinečné miesto.

Huize Vreeburg v Holandskom Rosmalen je vďaka svojej bohatej histórii a jedinečnej polohe skutočnou miestnou ikonou. Nachádza sa na rohu hlavnej cesty a kedysi slúžil ako pošta. V posledných rokoch je však táto historická vila využívaná ako dom Sondera Jansena, medzinárodného dovozcu, vývozcu a výrobcu mrazeného ovocia a zeleniny. Ten sa do budovy zaľúbil na prvý pohľad a rozhodol sa, že práve tu si chce založiť svoje sídlo.

Na prvom poschodí vily, zrekonštruovanej HILBERINKBOSCH architektmi, sa nachádza konferenčná miestnosť, kancelárie a jedáleň, zatiaľ čo druhé poschodie ponúka dostatok priestoru pre pobyt zahraničných hostí, s ktorými Sonder rieši medzinárodné obchody. Nové schodisko poskytuje interiéru požadovanú majestátnosť a eleganciu. 

Pracoviská, kde prebiehajú všetky rokovania, sa nachádzajú v okrúhlom pavilóne uprostred záhrady. Keďže pavilón je celý presklený, ponúka krásny výhľad na vilu a do záhrady, zatiaľ čo veľký previs poskytuje dostatok tieňa počas slnečných dní. Tento pavilón je doslova srdcom spoločnosti. Tehlová chodba ho spája so starou vilou a vďaka svojmu tvaru poskytuje potrebný pokoj a súkromie na tomto frekventovanom mieste.

Monika Budayová/freshome.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader