Zdravie / 09. jún 2020

Športovanie prináša množstvo výhod

Či už ide o basketbalovú hru alebo organizovanú ligu vo vodnom póle, športové hry  vás môže vďaka zdravej aktivite urobiť zdravšou a šťastnejšou bytosťou. Športovanie prispieva k rozvoju svalov, koordinácii, kardiovaskulárnemu zdraviu a mnohým ďalším výhodám spojeným s prevenciou chorôb. Podľa niektorých odborníkov môže fyzická aktivita pomôcť oddeliť chronické ochorenia vrátane kardiovaskulárnych chorôb, cukrovky, rakoviny, hypertenzie, obezity, depresie a osteoporózy.

Šport a leto

 

Letné mesiace poskytujú najlepšie podmienky na to, aby ste šli vonku a  tešili sa na čerstvý vzduch. Aktivity ako chôdza, beh a jazda na bicykli môžu pomôcť znížiť riziko srdcových a obehových chorôb. Pravidelná fyzická aktivita vám môže pomôcť cítiť sa uvoľnenejšie, dá vám viac energie a pocit úspechu. Čoskoro si budete zvyšovať minimálnu odporúčanú 150-minútovú intenzívnu fyzickú aktivitu týždenne.

Kolieskové korčule

Keď premýšľate o zdatnosti a formovaní, vaša myseľ  pravdepodobne začne putovať po známych metódach chudnutia, ako je posilňovňa, prechádzky, plávanie, beh a cyklistika. 

Existuje toľko zdravotných výhod kolieskového korčuľovania a kolieskových korčulí, ktoré vás prekvapia. Extra bonus je, že populárne kolieskové športy, ako napríklad rekreačné inline korčuľovanie, kolieskové derby a rýchle korčuľovanie, sú tiež zábavné!

Turistika

Slovensko je nádherné, tak prečo ho nepreskúmať? Budete potrebovať len dobrú obuv a trekingové palice.  Čerstvý vzduch a krásna príroda vás nabijú energiou a pozitívnymi myšlienkami.

Plávanie

Ako dieťa ste sa cez prázdniny určite najviac tešili na vodu a plávanie. Nezáležalo na tom, či to bol bazén alebo jazero. Len ste chceli plávať. 

Plávanie je skvelý spôsob, ako si vychutnať čerstvý vzduch, slnečné žiarenie a vodu naraz. Tieto veci spolu dokážu okamžite zlepšiť náladu - pravdepodobne vďaka vitamínu D. Vitamín D pomáha regulovať náladu, zmierňovať úzkosť  a depresiu. 

Plávanie je skvelé aj pre ľudí, ktorí majú športové zranenie alebo problémy s dolnou časťou chrbta alebo kolenami. Ak stále chcete zostať aktívni, plávanie môže byť skvelým riešením a dokonca je veľkým pomocníkom pri spaľovaní kalórii.

(deed/PR)

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader