Zaujímavosti / Umenie / 07. júl 2014

Správne svetlo spolu s krásnou krajinou dokážu zázraky

Farebné dych berúce krajiny vyplnené dramatickým svetlom sa vám môžu zdať až nereálne. Nie je to však žiaden Photoshop, len dobré načasovanie v spojení s krásnou prírodou a správnym svetlom.

Eric Hines zobrazuje vo svojej krajinnej zbierke krásu prirodzeného svetla klenúceho sa cez oblohu veľkolepej krajiny. Pre zachytenie mäkkého, rozmazaného maliarskeho svetla, pohyb vody alebo hviezdami naplnené nebo v noci používa dlhé expozície, ktoré dodajú fotkám správnu dynamiku. V každom zábere zachytáva krásne momenty tých najpozoruhodnejších miest a diváci aspoň takýmto spôsobom môžu zažiť pokoj a jedinečnosť jeho prírodných scenérií. 

Pokojná príroda v spojení s dynamikou záberov sú vykresľované v bohatých živých farbách, preto jeho obrazy vyzerajú akoby z iného sveta. Podstatu miesta zachytávajú takým spôsobom, ktorý dokonca nezažijete ani pri osobnej skúsenosti. Hines cestuje po krajinách, kde prenasleduje krásu miestnej prírody a vďaka svojmu výnimočnému talentu sa o ňu neskôr delí so svojimi divákmi.

Fotograf a timelapse kameraman pochádzajúci z Indiany bol jedným z víťazov International Earth and Sky Photo Contest 2012 a jeho práca bola vystavovaná na miestach ako Huffington Post či National Geographic.

Monika Budayová/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader