Zaujímavosti / 08. júl 2014

Starým secondhandovým handrám vdychuje nový život a premieňa ich na elegantné šaty

Koľko kúskov, ktoré máte vo svojej skrini, ste mali oblečené len raz? A koľko z nich nikdy? Móda ide dopredu míľovými krokmi a my len kupujeme a vyhadzujeme oblečenie, ktoré je momentálne najväčším módnym trendom, no o mesiac by sme oň ani len nezakopli. Každý chce byť štýlový a hlavne jedinečný, čo pri nakupovaní v obchodných centrách docielime asi len ťažko. Čo takto navštíviť najbližší secondhand a popustiť uzdu svojej fantázii? Zo starých „módnych vychytávok“ môžete aj napriek ich nadrozmerným veľkostiam a čudesným strihom vykúzliť jedinečné kúsky, aké zaručene neuvidíte na nikom inom.

Jillian Owens je spisovateľka a dizajnérka pochádzajúca z Kolumbie, ktorá sa rozhodla propagovať iný pohľad na súčasnú módu. Tvárou v tvár finančným problémom a pocitu znepokojenia nad rýchlo sa meniacimi módnymi trendmi súčasnosti urobila niečo výnimočné. Prišla do secondhandu, kde nakúpila lacné, staré, no sľubné oblečenie a začala ho pretvárať do elegantných nových šiat.

„Pred niekoľkými rokmi som sa rozhodla, že chcem zmeniť spôsob, akým svet rozmýšľa o móde," napísala Jillian na svojom blogu. „Bála som, aký bude mať dopad na našu planétu to, že ľudia stále rýchlejšie a vo väčších množstvách vyhadzujú svoje raz oblečené handry.“  Projekt zverejnila na svojom blogu, kde so svojimi jedinečnými kúskami zožala obrovský úspech. So svojimi štýlovými a tvorivými dielami podporuje skutočne inšpiratívnu myšlienku, že móda môže byť ekologická, etická a lacná. 

Monika Budayová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader