Zaujímavosti / Cestovanie / 02. august 2014

Tajomná legenda sa vznáša nad krásnym poschodovým vodopádom

Jej vlasy sa premenili na prúd tečúcej vody a rohy jej oddaných priateľov na obrovské schodisko, ktoré obmýva krásny vietnamský vodopád.

Vietnamské mestečko Dalat je známe svojou romantickou krajinou, bohatými údoliami, krásnymi jazerami, prameňmi a borovicovými lesmi. Spomedzi všetkých jeho krás vyniká Pongour vodopád, ktorý je obklopený 25 hektármi nenarušených lesov.

Obrovské schodisko pripomínajúce prírodný amfiteáter je asi 40 metrov vysoké a 100 metrov široké. Prúd vody sa mocne rúti do pokojného jazera pod ním a príjemne osviežuje vzduch a dopĺňa ho hlasnou ozvenou. Vodopád je naozaj výnimočný a jeho poetická krása je denne obdivovaná miestnymi obyvateľmi ale aj turistami z celého sveta. Jeden z najkrajších vodopádov v krajine je ľahko dostupný dvoma cestami a obdivovať ho môžete počas celého roka. Každý rok sa tu 15. januára schádzajú miestni teenageri, aby sa zapojili do osláv, ľudových hier a miestnych rituálov. 

Legenda hovorí, že v dávnych dobách bola obec Phu Hoi – Tan Hoi – Tan Thanh pod vedením krásnej ženy menom Kanai, ktorá bola veľmi dobrá v krotení nebezpečných zvierat, akými boli aj štyri veľké nosorožce, ktoré vždy poslúchali jej príkazy. Pomáhali pri zúrodňovaní pôdy ale aj v bojoch proti nepriateľom. Naraz, jedného jarného dňa v prvý deň splnu, Kanai bola mŕtva. Nosorožce boli z toho tak smutné, že prestali jesť, a tak pomaly umreli po boku svojej pani. Jedného rána domorodci zbadali, že na mieste, kde sa Kanai narodila, vznikol krásny vodopád. Veria, že jej vlasy sa zmenili na vodu a rohy nosorožcov na fosílne kamene, ktoré boli usporiadané do radov, tvoriacich tento poschodový vodopád a symbolizujúcich oddanosť človeka a prírody.

Monika Budayová/placestoseeinyourlifetime.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader