Cestovanie / 31. marec 2014

Tematický V8 hotel v Stuttgarte pre milovníkov áut

Ak patríte k automobilovým nadšencom a niekde vo vnútri sa vo vás stále skrýva malý chlapec, milujúci hru s autíčkami, tento hotel je stvorený práve pre vás.

Nachádza sa v nemeckom Stuttgarde, medzinárodnej spojke automobilových predajcov, čo predstavovalo priam ideálne miesto pre realizáciu tohto tematického hotela, ktorý je rajom pre všetkých milovníkov áut. Rozdelený je na 10 tematických miestnosti podľa jednotlivých tém, týkajúcich sa automobilového sveta - auto umyváreň, tuning, preteky alebo drive-in kino. Všetky izby sú vybavené unikátnymi rekvizitami a pozoruhodnosťami a tiež originálnymi auto dielmi. Napríklad v „drive-in“ kine je strop posiaty hviezdami, štúdiovými lampami a nechýba ani TV s obrovskou obrazovkou.

Hotel sa nachádza v budove, ktorá od roku 1915 slúžila ako terminál pre Boblingen Airport, spojovaciu stanicu pre lety Graf Zeppelin a v dvadsiatych rokoch bola domovom ME-109 stíhačiek vojenskej flotily. Jej unikátna poloha však znamenala dokonalý cieľ pre spojenecké bombardéry, do konca vojny bola teda úplne zničená.

Len pred pár rokmi sa rozhodlo, že budova bude prestavaná na tento pozoruhodný hotel, ktorý sa po krkolomných rekonštrukciách a prestavbových prácach slávnostne otvoril v roku 2009. V8 hotel však zaberá len polovicu budovy, druhá časť patrí Meilenwerk - automobilovému múzeu, ktorý nadšencom ponúka pohľad na fascinujúcu kolekciu klasických, starých aj zberateľských kúskov a všetko, čo s nimi súvisí. Meilenwerk spolu s hotelom V8 jednoducho musí vidieť každý milovník štvorkolesových tátošov.

Monika Budayová

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader