Zaujímavosti / Umenie / Zdravie / 04. október 2016

Tetovania, ktoré znamenajú oveľa viac ako sa zdá

Mnohí ľudia vnímajú tetovanie ako zaujímavý doplnok, vyjadrenie emócií alebo ako malé spestrenie svojho tela. V nasledujúcom článku sa však dozvieš, že sú ľudia, ktorí tetovaním zakrývajú bolesť a škaredé rany ktoré im ostali nielen na duši, ale aj na tele. Prečítaj si ich príbehy a možno názor na tetovanie zmeníš.

1. Sýkorka ukrývajúca bolestivý pád

Pri gymnastike je dôležité dbať na opatrnosť, pretože inak sa všetko môže zmeniť na nepríjemný zážitok. Svoje o tom vie gymnastka, ktorá spadla pri cvičení na trampolíne. Ani 8 mesiacov strávených rôznymi operáciami nedokázalo bolesť a škaredé jazvy po prerezaní ruky. Po zákrokoch na odstránenie odumretého tkaniva sa rozhodla, že jazvu zamaskuje naozaj kreatívne a to tetovaním. Jazva znázorňuje konár, na ktorom sa vyníma modrý vtáčik. Nezakryla ním jazvu, pretože je to niečo, čo je jej súčasťou. No vďaka tetovaniu urobila zo škaredej spomienky niečo, na čo môže byť právom hrdá.

2. Kvitnúci kvet a jeho tajomstvo

Sexuálnym zneužívaním trpia najmä tí najbezbrannejší- mladé dievčatá. Jednou z takých je aj mladá tínedžerka, ktorú takto zneužíval už od mladosti jej vlastný dedko.

Po dlhých rokoch nekonečného trápenia začala nenávidieť svoje telo. Dôsledkom toho boli bolestivé rany, ktoré si spôsobovala na miestach, ktoré jej dedko najviac zbožňoval - hrudník a stehná. Mama jej kúpila krém, ktorý pomáhal jazvám vyblednúť a tak ich po čase nebolo skoro vôbec vidieť, no aj keď boli vyblednuté, stále v nich videla bolesť a trápenie ktoré si prežila.

Preto sa rozhodla, že na miesto, ktoré jej pripomínalo tie odporné časy “zasadí” kvety, ktoré budú jej hruď zdobiť už do konca života.

3. Iba jedno slovo

Skolióza je veľmi bolestivé ochorenie, ktoré trápi veľa mladých ľudí vo veku 10 - 18 rokov, pričom vykrivenie chrbtice o 30 stupňov postihuje dievčatá 5-10 krát častejšie. Najúčinnejšou liečbou je operácia, pri ktorej sa chrbtica zafixuje pomocou dvoch titánových tyčí.

Ako je pri operáciách zvykom, po zákroku na chrbtici ostáva dlhá, výrazná jazva. Pre mnohé dievčatá veľký problém, no pre mladú študentku je to znak jej sily, ktorú v sebe našla a ktorá jej pomohla prekonať krutú bolesť, ktorú skolióza do jej života priniesla. Pri jazve sa vyníma “Strength,” čo znamená sila a S má tvar jej chrbtice pred operáciou.

Jednoduché a silné.

4. Pierko ako znak nádeje

Je krásne mať niekoho koho miluješ a on miluje teba, no ako vycúvať zo situácie, keď ťa tvoja láska mláti? Tento problém sa týka množstva mladých dievčat, ktoré sa či už zo strachu, alebo z nádeje, že sa ich priateľ zmení, nechce rozísť a odísť od priateľa ktorý ich bije. Týmto si prešlo dievča, ktorému jazva od priateľa ostane do konca života. Bolesť prekrýva pierko ktoré značí vieru v nový začiatok

5. Mašľa zväzujúca jazvu po operácii tumoru

Čo je krajšie, ako osláviť úspešnú operáciu tumoru v kolene darčekom previazaným mašľou.

Mašľa ako znak daru zdobí jazvu teenagerky, ktorá si ju po náročnom zákroku nechala ozdobiť práve ozdobnou mašľou.

6. Jazvy ktoré nemali nikdy vzniknúť

Farebný lev strážiaci bolestivé detstvo

Každý vie, že v škole trpia šikanou a posmeškami najmä deti, ktoré sú niečím odlišné - výškou, váhou, ... Keďže je dieťa najzraniteľnejšie v mladom veku, práve tento druh šikany je veľmi nebezpečný. Mladík, ktorý takto vyčnieval z davu, to dobre pozná. Roky šikany ho doviedli k tomu, aby znenávidel svoje telo natoľko, že si ho začal ničiť žiletkou.

Teraz, keď sa z toho dostal, začal milovať seba a rany ostali ukryté pod farebným levom, ktorý symbolizuje silu a neoblomnosť.

Nauč sa lietať aj so zlomeným krídlo

Veta, z pesničky “Blackbird” od Beatles sprevádza tetovanie mladej dievčiny, ktorá si ako mladá ničila zápästie vždy, keď bola na dne. Najväčšiu rana jej zostala po noci, kedy zistila, že jej kamarátka zomrela. Jazva bola tak viditeľná, že s tým niečo musela urobiť a preto sa na jej zápästí vyníma čierne vtáčie pierko.

Odsudzovaní kvôli bolesti

Vysporiadať sa s problémom je niekedy riadna fuška. Niekto si problémy ventiluje cigaretou, niekto sebapoškodzovaním.

Ľudia často tích, ktorí problémy riešia práve druhým zo spomenutých dôvodov, nazývajú často slabochmi, pretože sebapoškodzovanie je pre nich znak slabosti. No nemajú ani len potuchy, čo sa odohráva v hlavách týchto ľudí a aké boje zvádzajú.

Preto ak sa z toho dostanú a nájdu opäť chuť žiť, svoje rany ukryjú pod tetovanie. Rany im nepripomínajú bolesť a ostatní ich neodsudzujú.

Inšpirácia: Boredpanda.com

-dh-

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader