Zaujímavosti / 26. jún 2018

Tieniť treba efektívne a esteticky

Existujú dve skupiny ľudí. Tá prvá leto doslova miluje a nevie si vynachváliť hrejivé slnečné lúče. Druhá skupina zase leto v podstate neznáša a chce, aby sa čím skôr skončilo. Týmto ľuďom vadia najmä vysoké teploty, ktoré počas tohto ročného obdobia vládnu. Ako hovoria Fíni, počasie nezmeníme, treba sa mu len prispôsobiť. Preto ak patríte do tej druhej skupiny, ktorá letu hovorí rázne „nie,“ je tu pre vás riešenie v podobe tieniacich doplnkov. Pri ich kúpe si treba všímať dva aspekty – estetickú a úžitkovú stránku.

V podkroví už nebude dusno

Podkrovné byty sú štýlové a v niečom originálne, no často sú zaznávané kvôli nepríjemne vysokým teplotám počas leta. V podkroví je prirodzene teplejšie než v „bežnej“ izbe s klasickými oknami. To však už nemusí byť pravda. V súčasnosti sú dostupné rolety pre strešné okná, ktoré jednoducho pokryjú celý povrch okna. Inštalujú sa zvnútra alebo zvonka podľa typu okna. V praxi však nimi docielite to, že pri úplnom zatiahnutí roliet budete mať v izbe úplnú tmu. Takú tmu, ktorou slnko vôbec neprenikne.

Estetická stránka

Samozrejme, tienenie by nemalo byť len o tom, že bude chládok. Všetci sa snažíme, aby naše domy, resp. byty vyzerali aj zvonka k „svetu“ a čo najlepšie. Preto je pri tieniacich doplnkoch odporúčaná kombinácia estetickej a úžitkovej stránky. Tá úžitková je jasná – tieniť. Estetická je zase mať také tieniace doplnky, ktoré zaujmú aj z vizuálnej stránky.

Markízy na balkóny a terasy

Balkóny a terasy sú počas leta obľúbeným priestorom na relax. Stačí si vyložiť nohy, dať si drink a užívať si príjemné počasie. Ak nie ste fanúšikmi silného slnka, riešením sú moderné markízy, ktoré odtienia priestor balkóna, resp. terasy. Výrobcovia si vyslovene dávajú záležať, aby takéto markízy boli aj esteticky pútavé a štýlové.

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader