Zaujímavosti / 11. apríl 2014

Tieto produkty budete chcieť už len kvôli ich obalu

Veľmi často súdime knihu podľa obalu. Táto povrchnosť platí aj pri bežných produktoch, ktorých obal, či už chceme alebo nie, vytvára prvý dojem a často krát aj rozhoduje o jeho kúpe. Priemerná kvalita v peknom a kreatívnom obale má vždy väčšie šance na úspech ako kvalitný, ale obyčajne a nudne zabalený výrobok.

Obaly pôvodne slúžili na ochranu produktu, prepravu, skladovanie a iné technické činnosti. Marketéri však časom pochopili, že obal má obrovskú silu a ponúka im skvelú príležitosť na spropagovanie svojho produktu. Preto mu čím ďalej venujú väčšiu pozornosť a vkladajú doňho stále viac a viac peňazí. Často krát je výsledkom drahší obal ako produkt samotný.

Koľko krát sa vám už stalo, že ste si kúpili niečo len kvôli neodolateľnému obalu? „Neviem, čo je to, ale chcem to.“ Je to pekné, kreatívne, zaujímavé a to je niekedy všetko, čo nám stačí k tomu, aby sme vytiahli svoje peňaženky a priniesli si domov nový objav. Z marketingového hľadiska je oveľa drahšie mať síce dobrý produkt, ale v nudnom obale, ktorý sa aj tak nepredáva, ako zaplatiť si dobrého dizajnéra, z ktorého obalov všetci padnú na zadok.

Z klasického prepravného obalu sa časom stala jedna z hlavných zložiek propagácie. Ak teda chcete vaše produkty posunúť na rebríčku predajnosti čo najvyššie, musíte zaujať niečím novým, možno vtipným, ale hlavne kreatívnym.

“City Harvest” - prázdny žalúdok
Break-Fast - raňajkové müsli
Energy drink
CD skupiny Bakery
Tabletky na čistenie pleti
Obal japonského keksíka
Nálepky na fľaše
Proteínový fitness chlieb
Trpaslíči obal na pečivo
Zelený čaj s vtáčikom
Heresod tričká
Kuchynská špongia
"Podporte prsia"
Horský držiak na vreckovky
Fúzatý štetec
Box na tenisky - futbalový štadión
Slúchadlá - noty
New York City špagety
Parmezánové ceruzky
Vlna na štrikovanie
Kráľovský čaj
Salámové CD Shidlas
Darčekové balenie "Six feet under"
Čajové vešiačiky

Monika Budayová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader