Tech / 26. november 2018

Trvalé riešenie evidencie vášho pobytu

Bývať vo vlastnom dome a tešiť sa z každodenného komfortu je na nezaplatenie. Niekto má ale problém s obyčajným získaním trvalého pobytu, a preto sa musí spoliehať na majiteľa nehnuteľnosti, u ktorého je v podnájme. Dnes už ale vaše starosti tohto charakteru môžete veľmi rýchlo vyriešiť vybavením prechodného alebo aj trvalého pobytu v Bratislave.

Bývanie v podnájme a hľadanie prechodného pobytu bude častejšie

Bývanie v podnájme je jedna z bežných záležitostí. Podľa štatistík z Eurostatu v roku 2016 bývalo v prenájme viac ako 40 % obyvateľov EÚ. Na vlastné bývanie jednoducho nemáme podmienky. Nehovoriac o tom, keď sa na získanie hypotéky neustále menia normy a banky pravidlá výberu vhodných klientov sprísňujú. Z tohto dôvodu bude nájomníkov ešte viac. Vtedy nám neostáva nič iné len zostať v podnájme alebo u rodičov.

Bývanie v podnájme je ale trochu obmedzujúce. Neplatí to ale v prípade získania evidenčného charakteru trvalého alebo prechodného pobytu.

Zaevidujte sa! Nič vám v tom nebráni

K spokojnosti vám možno veľa netreba. Platí to ale iba do momentu, než sa budete musieť z konkrétneho dôvodu nechať ošetriť u obvodného lekára alebo iného špecialistu. Nechať zapísať svoje deti do škôlky a získať možno lacnejšie parkovanie či lístok na autobus. Nikdy neviete, čo z toho vás môže doslova zachrániť. Tento problém vám môže pomôcť vyriešiť trvalý pobyt, ktorý si dokážete vybaviť jednoduchým vyplnením online formulára.

Evidenčný charakter trvalého pobytu si nevyžaduje žiadne špeciálne požiadavky. Musíte byť plnoletým občanom SR a objednať si ho zaplatením zálohovej faktúry na obdobie minimálne jeden rok. Získate adresu, označenie a možnosť si vybaviť nový OP s "vlastnou" adresou trvalého pobytu.

Aké výhody týmto spôsobom evidencie získate?

V prvom rade budete evidovaní a s trvalým pobytom, ktorý vás potom logicky oprávňuje na získanie prístupu vašich detí do škôlok, vy si môžete vybaviť mestskú kartu, lacnejšie vstupné do niektorých organizácií a inštitúcií a možnosť sa nechať ošetriť u lekára, pretože máte trvalý pobyt v Bratislave. Navyše získate prístup do online systému, v ktorom budete na požiadanie informovaní o doručení a type zásielky na vašu adresu. Skvelá možnosť, ktorú sa oplatí využiť a zbaviť sa zbytočných komplikácií. Vyskúšajte, aké je to jednoduché, rýchle a pohodlné. 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader