Zaujímavosti / 01. jún 2014

Úžasné výrazy oteckov len pár minút po narodení ich dieťatka

Na niektoré momenty sa jednoducho pripraviť nedá. Až v danej chvíli sa naplno prejavia všetky emócie a vaše pocity budú hovoriť za vás. Aký výraz by ste čakali na tvári človeka len pár minút po narodení svojho dieťatka? Extrémne šťastie, neuveriteľný strach, vzrušenie alebo úžas?

Zmiešané pocity čerstvých oteckov zachytil fotograf Dave Young vo svojej krásnej, podmanivej sérii, ktorú vytvoril len pár minút po tom, ako ich partnerky porodili a z nich sa po deviatich mesiacoch čakania stali oteckovia. Fotografie ukazujú rad extrémnych emócií od úžasu, šťastia až po strach, no napriek ich rozdielnosti sú všetky 100% reálne. Od 23. do 26. apríla prechádzal Dave sály londýnskych nemocníc a tvárou v tvár sa stretal s čerstvými oteckami. Nielen, že zvečnil ich prvotné pocity v okamihu, kedy sa od základov zmenil ich svet, opýtal sa ich aj na posolstvo, ktoré chcú venovať svojim bábätkám.

Séria fotografií bola vytvorená pre zahájenie špeciálnej Father's Day book pre stránku The Book of Everyone. Webovú stránku, kde si môžete vytvárať svoje vlastné osobné knihy. Steve Hanson, spoluzakladateľ The Book of Everyone povedal, že "nápad prišiel, keď sme chceli spraviť niečo špeciálne na oslavu dňa otcov. The Book of Everyone je zahájením nového projektu troch oteckov, jednému z ktorých sa práve narodilo dieťa a stále má na tvári výraz úžasu - alebo je to hrôza? Mysleli sme si, že by bolo zábavné, aby sme oslávili tento úžas, starosti a úľavu na tvárach nových oteckov, ktorí práve boli svedkami zrodenia svojich synov alebo dcér v nemocniciach po celom Londýne. Dave Young bol perfektným fotografom, aby zachytil tieto momenty, ktoré sa stanú len raz za život.“

 Prajem ti všetko len to najlepšie, vždy budeš mať našu lásku aby si rástol a buď slobodný človek plný lásky.

Život je úžasný, uži si ho.
Buď šťastný, vždy ťa budem ľúbiť.
Miluj život a poriadne jedz.
Láska, rodina a život.
Ži svoj život najlepšie ako vieš.
Zmenil sa môj za*raný svet.
Vždy sa usiluj o šťastie, zvyšok sa už o seba postará.
Miluj svojho ocka.
Rodina je pre mňa všetkým. Si tlkot v mojom srdci a vzduch v mojich pľúcach.
Počúvaj svoju mamu, ona je múdrejšia a silnejšia ako by si si kedy dokázal predstaviť.
Ži tak, aby si vždy na seba mohol byť hrdý.
Bav sa.     
Zachádzaj so svojim životom zodpovedne..
Žiadne tetovania, kým nebudeš mať 30 a buď vždy milý k svojej mamičke.
Ži naplno, buď sám sebou, miluj celým svojím srdcom.

Monika Budayová/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader