Umenie / 02. február 2014

Výnimočné dieťa: 11 ročného Kierona prirovnávajú k impresionistovi Monetovi

Kieron Williamson bol obyčajný chlapec. Narodil sa v Norfolku v roku 2002. Všetko sa však zmenilo v roku 2008, keď bol päťročný Kieron s rodičmi na prázdninách v anglickom Cornwalle. Prvým podnetom a inšpiráciou ku kresleniu mu boli lode v neďalekom prístave. Chytilo ho to natoľko, že postupne pridával rôzne pozadia, scenérie, domy a krajinu.

Talent rozvíjal aj naďalej. Z kreslenia prešiel na maľovanie a začal používať akvarelové, akrylové a olejové farby. Vyhral tri súťaže v maľovaní klobúkov a záster. Tento úspech sa podpísal pod to, že Kieron začal uvažovať o komerčnom využití jeho talentu. Keďže chcel pracovať s kvalitnými farbami, chcel zarobiť nejaké peniaze, a tak uverejnil v miestnych novinách inzerát, v ktorom ponúkal maľovanie domácich miláčikov.

 Kieron je príkladom toho, že aj z malých snov sa môžu stať veľké veci. Dnes sa jeho obrazy predávajú po celom svete . Jeho prvá výstava bola v roku 2009 a vypredala sa iba za 14 minút! 16 obrazov predal za 18,200 libier. O rok neskôr boli jeho obrazy vypredané do pol hodiny a Kieron si zarobil 150 000 libier. Záujem o jeho diela je v 35 krajinách a toto číslo stále rastie.

Okrem maľovania má malý umelec veľmi rád futbal. Zvyšok svojho času preto delí medzi školu, šport, zlepšovanie a osvojenie si nových výtvarných techník. Jeho ambíciou je to, aby kráľovná Alžbeta II. vlastnila zbierku jeho obrazov.

Lýdia Tkáčová / kieronwilliamson.com, Wiki

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader