Zaujímavosti / 25. január 2017

Zmrzlina, ktorej neodoláte ani v zime

Poteší viac vaše oči ako žalúdky a ešte vás možno aj zahreje. Isto vás prekvapí, že hovoríme o zmrzline. Nie však o úplne obyčajnej. Kreativita niektorých ľudí na internete povýšila zmrzlinové kornúty na umenie.

Vytvoriť nezvyčajné dekorácie a prezentovať ich svetu je doménou mnohých. Umelci i obyčajní ľudia neraz púšťajú uzdu svojej fantázie naozaj naširoko a prichádzajú so zaujímavými spojeniami. Internet obleteli fotky kvetov naaranžovaných v zmrzlinových kornútoch. Poviete si, jednoduchý nápad. Musel s ním však niekto prísť. A vlna oku lahodiacich fotografií na seba nenechala dlho čakať.

Foto: sharingshine.com

Takouto netradičnou kyticou by nepohrdla nejedna nevesta. Nadýchané kvety pivóniíhortenzie či karafiáty svojim vzhľadom perfektne pripomínajú zmrzlinové kopčeky a pomaly, ale isto privolávajú prichádzajúcu jar. Kornút dokonca môže slúžiť aj ako črepník pre vaše kvety. Stačí, ak do neho zasadíte semienko tak, ako by ste to urobili v normálnom kvetináči. K tomu trocha zeminy a pravidelného zalievania a máte svoj vlastný kvetinový kornút. Ten po čase môžete zasadiť vonku do zeme, a tak si vypestujete rastlinu bez akéhokoľvek odpadu. Nápadom sa medze nekladú, ponúkame vám zopár inšpirácií v našej galérii.

Úvodná fotka: pinterest.com

Fotky v galérii: 

1,2,3,4 - www.pinterest.com

5,6 - www.crafthubs.com

Text: Lenka Molnárová

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader