Ekonomika / 03. január 2020

American Airlines rokuje s firmou Boeing o odškodnení, časť peňazí odovzdá zamestnancom

                
                
                
                    
                
                
                3.1.2020 (Webnoviny.sk) - Letecká spoločnosť American Airlines oznámila, že rokuje s výrobcom lietadiel Boeing Co. o odškodnení pre uzemnenie lietadiel 737 Max a predpokladá, že časť z finančnej kompenzácie odovzdá zamestnancom.

V marci, keď stroje Max boli po dvoch tragických nehodách celosvetovo uzemnené, mala firma American Airlines 24 týchto lietadiel. Letecký prepravca odvtedy zrušil tisíce letov a odhadol, že uzemnenie strojov Max zníži jeho zisk za rok 2019 pred zdanením o 540 mil. USD.

Hovorca American Airlines uviedol, že firma rokuje s Boeingom o forme odškodnenia. Výrobca lietadiel navrhol kompenzáciu v hotovosti alebo aj poskytnutie výcviku a náhradných dielcov.

Spoločnosť American Airlines očakáva, že časť odškodnenia poskytne zamestnancom ako podiel na zisku, keďže piloti a palubní zamestnanci pre rušenie letov prišli o časť miezd. Boeing dosiahol čiastočné dohody o odškodnení s firmami Southwest a Turkish Airlines, ale ani jeden z týchto prepravcov nezverejnil podrobnosti.
(1 EUR = 1,1193 USD) 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - American Airlines rokuje s firmou Boeing o odškodnení, časť peňazí odovzdá zamestnancom © SITA Všetky práva vyhradené.