Slovensko / 03. jún 2018

Andrej Danko pocestuje do Srbska, na oficiálnej návšteve vystúpi s prejavom v parlamente

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 3. júna (WebNoviny.sk) - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko vystúpi s oficiálnym prejavom na pôde srbského parlamentu.

Vzácny okamih

Po minuloročnom verejnom vystúpení v pléne Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej Federácie, dostal ako prvý slovenský politik takúto možnosť aj na pôde srbského Národného zhromaždenia. Predseda slovenského parlamentu pobudne na oficiálnej návšteve Srbska v dňoch 6. – 8. júna. Agentúru SITA o tom informoval hovorca predsedu NR SR Tomáš Kostelník. „Prejav v štátnej dume bol pre mňa vzácnym okamihom. Rovnakú zodpovednosť cítim aj teraz pred vystúpením v Srbsku. Je to štát, ktorý je nám Slovákom blízky. Sme Slovania, naša kultúra, dejiny a vnímanie sveta sú po stáročia navzájom prepojené,“ cituje tlačová správa predsedu Národnej rady Andreja Danka.

Druhá návšteva po inaugurácii prezidenta

V pléne Národného zhromaždenia v Srbsku za posledné obdobie vystúpili významné osobnosti politického aj verejného života, ako napríklad britský princ Charles, vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné vzťahy a bezpečnostnú politiku Federica Mogherini, predseda Medziparlamentnej únie Saber Chowdhury, či bývalý predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz, uvádza sa v tlačovej správe. Oficiálna návšteva predsedu slovenského parlamentu Andreja Danka je v poradí jeho druhou návštevou Srbskej republiky po minuloročnej júnovej účasti na inaugurácii nového srbského prezidenta Aleksandra Vučića. Podľa písania tamojších médií, Danko by v Srbsku mal navštíviť aj Kragujevac, kde sa pripomenie storočnica kragujevskej vzbury, počas ktorej v roku 1918 popravili 44 slovenských vojakov 71. trenčianskeho pešieho pluku.

Zdroj: Webnoviny.sk - Andrej Danko pocestuje do Srbska, na oficiálnej návšteve vystúpi s prejavom v parlamente © SITA Všetky práva vyhradené.