Kultúra / 25. marec 2021

Asociácia producentov vyhlásila za film roka Krajinu Nomádov, zo seriálov uspela Koruna aj Dámsky Gambit

        
        
        
          
        
        
        25.3.2021 (Webnoviny.sk) - Asociácia amerických producentov (Producers Guild of America - PGA) vyhlásila za film roka road movie Krajina Nomádov. V kategórii animovaných snímok zvíťazila pixarovka Duša a najlepším dokumentom roka je Moja učiteľka chobotnica.

Spomedzi dramatických seriálov uspela Koruna (2016), medzi komediálnymi seriálmi ocenili Schitt's Creek (2015 - 2020) a v kategórii limitovaných seriálov zvíťazil Dámsky gambit (2020).

Medzi streamovanými a televíznymi filmami triumfoval záznam broadwayského muzikálového hitu Hamilton, ktorý má na konte 11 divadelných cien Tony.

Prehľad ocenených v 32. ročníku Producers Guild of America Awards:

Cena Darryla F. Zanucka pre producenta roka v kategórii hraných filmov: Krajina Nomádov Cena pre producenta roka v kategórii animovaných filmov: Duša Cena pre producenta roka v kategórii dokumentárnych filmov: Moja učiteľka chobotnica Cena Normana Feltona pre producenta roka v kategórii dramatických seriálov: Koruna Cena Dannyho Thomasa pre producenta roka v kategórii komediálnych seriálov: Schitt's Creek Cena Davida L. Wolpera pre producenta roka v kategórii limitovaných seriálov: Dámsky gambit Cena za streamovaný alebo televízny film: Hamilton Cena pre producenta roka v kategórii nefiktívnych televíznych programov: Posledné predstavenie Cena pre producenta roka v kategórii zábavných televíznych prenosov a talkshow: John Oliver: Čo týždeň dal a vzal Cena pre producenta roka v kategórii súťažných programov: RuPaul's Drag Race Cena pre športový program: Defying Gravity: The Untold Story of Women’s Gymnastics Cena pre program pre deti: The Power of We: A Sesame Street Special Cena pre krátkometrážny program: Carpool Karaoke: The Series PGA Innovation Award: BRCvr


Zdroj: Webnoviny.sk - Asociácia producentov vyhlásila za film roka Krajinu Nomádov, zo seriálov uspela Koruna aj Dámsky Gambit © SITA Všetky práva vyhradené.