GÖTEBORG 18. novembra (WebNoviny.sk) - Poľská premiérka Beata Szydlová považuje za neprijateľné, aby Poliakov, ktorí sa zúčastnili na minulotýždňovom pochode vo Varšave, v Európskom parlamente označovali za fašistov.
Vyjadrila sa tak v piatok po summite členských štátov Európskej únie (EÚ) vo švédskom Göteborgu s tým, že nikdy nedovolí, aby Poliakov na medzinárodnej scéne takto "ohovárali a urážali".
Pochod, ktorý pri príležitosti dňa poľskej nezávislosti organizovali krajne pravicové skupiny, pritiahol asi 60-tisíc ľudí, medzi nimi aj lídrov extrémnej pravice z okolitých krajín.
Účastníci pritom niesli transparenty ako "Biela Európa bratských národov" či rôzne symboly nadradenosti bielej rasy. Szydlová podľa vlastných slov odsudzuje extrémizmus, tvrdí však, že väčšina tých, ktorí v sobotu pochodovali Varšavou neboli extrémisti.
Zdroj: Webnoviny.sk - Beata Szydlová kritizovala europarlament za ohováranie Poliakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Recep Tayyip Erdoğan zložil prezidentskú prísahu v období celého radu domácich ťažkostí
Warning: getimagesize(https://cdn.webnoviny.sk/sites/34/2019/12/annegret-krampova‑karrenbauerova-676x455.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Nemecká ministerka vyzvala na väčší tlak na Rusko v súvislosti s vraždou Gruzínca
