21.7.2023 (SITA.sk) - Zakladateľ ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin by sa mal obávať o svoju bezpečnosť. Skonštatoval to americký minister zahraničných vecí Antony Blinken, pričom poukázal na viaceré záhadné úmrtia kritikov Kremľa. Informuje o tom spravodajský portál CNN.
„Na mieste pána Prigožina by som bol naďalej veľmi znepokojený. NATO má politiku otvorených dverí, Rusko má politiku otvorených okien. A na to sa musí veľmi sústrediť,“ vyjadril sa Blinken na bezpečnostnom fóre v Aspene v americkom Colorade.
Podľa Blinkena je síce ťažké určiť, ako veľmi ruského vodcu Vladimira Putina oslabila Prigožinova krátka vzbura z minulého mesiaca, ale zopakoval, že v Putinovej moci sú „trhliny“.
Zdroj: SITA.sk - Blinken by bol na Prigožinovom mieste znepokojený, mal by sa obávať ruskej politiky otvorených okien © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Vstup Fínska do NATO zvyšuje bezpečnosť Slovenska i Aliancie, zdôraznil Káčer a spomenul aj Švédsko
Japonský pristávací model pravdepodobne havaroval, na Mesiaci zatiaľ dokázali umiestniť roboty len USA, Rusko a Čína (video)
