Svet / 20. december 2018

Brazílska generálna prokurátorka tvrdí, že epicentrom korupcie je prezident Michel Temer

                
                
                
                    
                
                
                RIO DE JANEIRO 20. decembra (WebNoviny.sk) - Brazílska generálna prokurátorka Raquel Dodge žiada súdy v krajine, aby vzniesli obvinenia voči prezidentovi Michelovi Temerovi z korupcie a prania špinavých peňazí.

Podľa nej je odchádzajúca hlava štátu epicentrom pretrvávajúcej inštitucionálnej korupcie. Dodge žiada, aby Temer a jeho piati údajní spolusprisahanci zaplatili odškodné zhruba 8,5 milióna dolárov (v prepočte vyše 7,4 milióna eur).

Temer sa ujal funkcie prezidenta Brazílie v auguste 2016 a odvtedy čelil viacerým pokusom o zbavenie úradu, obvineniam z korupcie či marenia spravodlivosti.

Korupčným prípadom sa obyčajne venujú bežné súdy a len Kongres môže schváliť obvinenia voči prezidentovi vo funkcii. Temer však koncom tohto roka končí. Generálna prokurátorka preto v stredu poslala žiadosť priamo najvyššiemu súdu a požiadala ho, aby od 1. januára pridelil prípad súdu nižšej inštancie.

  
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Brazílska generálna prokurátorka tvrdí, že epicentrom korupcie je prezident Michel Temer © SITA Všetky práva vyhradené.