Svet / 15. apríl 2018

Bývalá prvá dáma Barbara Bushová je vo veľmi vážnom zdravotnom stave

                
                
                
                    
                
                
                HOUSTON 15. apríla (WebNoviny.sk) - Bývalá americká prvá dáma Barbara Bushová je vo veľmi vážnom zdravotnom stave a nebude pokračovať v liečbe, informoval v nedeľu hovorca rodiny Bushovcov.

"Po poslednej sérii hospitalizácií a konzultácii s rodinou a lekármi sa 92-ročná pani Bushová rozhodla, že nebude pokračovať v ďalšej liečbe a bude sa sústrediť už len na paliatívnu starostlivosť," uviedol Jim McGrath v tlačovej správe.


Nespresnil pritom, aké zdravotné problémy trápia Bushovú, no už celé desaťročia podstupovala liečbu v súvislosti s Gravesovou-Basedowovou chorobou.

Bushová je jednou z dvoch prvých dám, ktorá bola zároveň matkou prezidenta. Tou druhou bola Abigail Adamsová, manželka Johna Adamsa a matka Johna Quincyho Adamsa. Za Georgea H.W. Busha sa vydala v roku 1945.

Mali spolu šesť detí a manželmi sú dlhšie ako akýkoľvek iný americký prezidentský pár v dejinách. Osem rokov po tom, ako s manželom opustili Biely dom, stáli po boku ich syna Georgea W. Busha počas jeho inaugurácie. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalá prvá dáma Barbara Bushová je vo veľmi vážnom zdravotnom stave © SITA Všetky práva vyhradené.