Šport / 10. august 2018

Bývalého šampióna Tour de France Jana Ullricha zatkli, pod vplyvom napadol prostitútku

        
        
        
          
        
        
        FRANKFURT 10. augusta (WebNoviny.sk) - Bývalého nemeckého cyklistu Jana Ullricha zatkla polícia za napadnutie prostitútky v jenom z frankfurtských hotelov.

Podľa policajnej hovorkyne Cariny Lerchovej bol Ullrich pod vplyvom drog a alkoholu a môže byť obvinený z napadnutia alebo dokonca pokusu o vraždu. Obeť potrebovala lekárske ošetrenie, uvádza sa v komuniké.


Pre Ullricha ide už o druhý konflikt so zákonom v krátkom slede. Minulý týždeň protiprávne vstúpil do susedovho domu v meste Palma de Mallorca a vyhrážal sa mu.

Španielske média informovali, že obeťou bol herec a režisér Til Schweiger. Ullrich v sobotu predstúpil pred sudcu, ktorý vydal súdny zákaz priblíženia sa k Schweigerovi a následne ho prepustil.

V súčasnosti 44-ročný niekdajší cyklista je jediným Nemcom, ktorý vyhral slávnu Tour de France. Podarilo sa mu to v roku 1997. Na konte má taktiež olympijské zlato z OH 2000 v Sydney z pretekov s hromadným štartom. Neskôr mal problémy s dopingom, v roku 2013 sa priznal k užívaniu zakázaných látok. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalého šampióna Tour de France Jana Ullricha zatkli, pod vplyvom napadol prostitútku © SITA Všetky práva vyhradené.