
14.9.2019 (Webnoviny.sk) - Krajský súd v Bratislave vytýčil na štvrtok odvolacie konanie v kauze bývalého šéfa Vojenskej spravodajskej služby Romana M. V júni minulého roku ho Okresný súd Bratislava III oslobodil spod obžaloby pre prečin ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Prokurátor sa proti tomuto rozhodnutiu na mieste odvolal.Karta mohla byť podstrčená
Podľa obžaloby Roman M. neoprávnene zhromažďoval dokumenty kategorizované ako dôverné a vyhradené. V júni 2013 ich zaistila polícia pri prehliadke jeho auta. Roman M. viedol Vojenskú spravodajskú službu počas vlády Ivety Radičovej. V tom období sa začalo preverovať podozrenie z tunelovania majetku Vojenskej spravodajskej služby. Správu o údajnom tunelovaní spravodajstva vypracoval a zverejnil zástupca Romana M., dnes už zosnulý Vladimír Suchodolinský. Roman M. tvrdí, že micro SD karta s dokumentáciou mohla byť do jeho auta podstrčená.Čisto amatérsky postup
Sudca prvostupňového súdu v rámci odôvodnenia rozsudku kritizoval postup orgánov činných v trestnom konaní. Napríklad pri prehliadke auta obžalovaného podľa neho postupovali “ čisto amatérsky“, keď zaistenú micro SD kartu chytali holými rukami. Znemožnilo to totiž vykonať objektívne dokazovanie. Nebolo ani preukázané, že dokumenty na karte sa akýmkoľvek spôsobom spájajú s osobou obžalovaného. Ani obsah dokumentov nebol spôsobilý, “aby zasiahol do chránených záujmov SR“, zdôvodnil sudca prvostupňového súdu.
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý šéf vojenských tajných sa postaví pred odvolací súd, je podozrivý z tunelovania majetku © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Záborská bráni svoj zákon o pomoci tehotným ženám, poslanci z OĽaNO ho chcú rozobrať na náhradné diely

Banská Bystrica sa snaží brániť nekontrolovanému množeniu mačiek, prenášajú neliečiteľné choroby