18.5.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý špeciálny prokurátor Dušan K. ostane vo väzbe. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát NS SR v utorok 18. mája zamietol sťažnosť obvineného proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 11. mája, ktorým bolo rozhodnuté o jeho ponechaní vo väzbe a zamietnutí jeho žiadosti o prepustenie z väzby.
Važanová doplnila, že NS SR sťažnosť vyhodnotil ako nedôvodnú. Dušan K. je obžalovaný z viacerých skutkov vrátane prijímania úplatkov a založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Proces s ním sa má na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku začať 7. júla.
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik zostáva vo väzbe, senát najvyššieho súdu jeho sťažnosti nevyhovel © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Čaputová chce vyriešiť problém bývania pre prezidentov, ale o vile na Slavíne ešte nerozhodla
Kvetinoví králi The Flower Kings v Bratislave
