Ekonomika / 29. október 2017

Časť majetku zbankrotovanej firmy Air Berlin kupuje britský easyJet

                
                
                
                    
                
                
                BERLÍN 29. októbra (WebNoviny.sk) - Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet oznámila, že dosiahla dohodu o kúpe časti zbankrotovanej firmy Air Berlin v rámci transakcie v hodnote 40 mil. eur.

EasyJet v sobotu vo vyhlásení uviedol, že kúpi "určitý majetok pre podnikanie v leteckej preprave na letisku Berlin-Tegel." Nemecká tlačová agentúra DPA informovala, že britský letecký prepravca prevezme 25 Airbusov A320.


Air Berlin, ktorý bol druhou najväčšou nemeckou leteckou spoločnosťou, ukončil činnosť po 38 rokoch v piatok večer letom z Mníchova do Berlína.

Najväčšia nemecká letecká firma Lufthansa plánuje prevziať viac ako polovicu flotily Air Berlin, ale akvizíciu ešte musí schváliť protimonopolný úrad.

Air Berlin mal približne 8 tis. zamestnancov. Očakáva sa, že Lufthansa z nich prevezme do 3 tisíc. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Časť majetku zbankrotovanej firmy Air Berlin kupuje britský easyJet © SITA Všetky práva vyhradené.