Ekonomika / 01. január 2019

Ceny ľahkej americkej ropy aj ropy Brent sa zvýšili, ale zlato zlacnelo

                
                
                
                    
                
                
                NEW YORK 1. januára (WebNoviny.sk) – Ceny ropy počas posledného dňa roku 2018 stúpli. Ľahká americká ropa si prilepšila o 0,2 percenta a uzavrela na úrovni 45,41 USD za barel. V porovnaní s októbrom, kedy kulminovala na štvorročnom maxime 76 USD za barel, je však ľahká americká ropa lacnejšia o zhruba 40 percent.

Severomorská ropa Brent, ktorej cena sa považuje za medzinárodnú referenčnú cenu, v pondelok zdražela o 1,1 percenta na 53,80 USD za barel.

Zvýšila sa aj cena vykurovacieho oleja, a to o 1 percento na 1,68 USD za galón, ale veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu klesla o 0,2 percenta na 1,32 USD za galón.

Vývoj cien drahých kovov bol v závere roka zmiešaný. Zlato v pondelok zlacnelo o 0,1 percenta na 1 281,30 USD za uncu, ale striebro posilnilo o 0,7 percenta na 15,54 USD za uncu.

(1 EUR = 1,1450 USD) 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Ceny ľahkej americkej ropy aj ropy Brent sa zvýšili, ale zlato zlacnelo © SITA Všetky práva vyhradené.